שר הפנים: "חלוקת בית שמש אינה עומדת על הפרק"

מאז ההפסד בבחירות לראשות העיר, פעלו גורמים במחנה החילוני בבית שמש להביא לחלוקת העיר. לאחר אינספור עצומות, הפגנות ופעולות שננקטו בנידון, הודיע אמש שר הפנים גדעון סער, כי חלוקת העיר אינה עומדת כלל על הפרק"

היוזמה לחלוקת העיר בית שמש: לאחר אינספור שמועות, יוזמות והצהרות שניתנו בנידון, הודיע אמש שר הפנים, גדעון סער (ליכוד), כי חלוקת העיר בית שמש אינה עומדת על הפרק.

היוזמה לחלוקת העיר החלה להתגלגל לאחר הפסדו של המועמד החילוני, אלי כהן, בבחירות לראשות העיר. פעילים במחנה החילוני שסירבו להשלים עם התוצאות, ניסו להניע מהלך של חלוקת העיר לשנים: בית שמש הוותיקה – לחילונים, רמת בית שמש – לחרדים.

בשלב הראשון הפעילים החלו להחתים את תושבי העיר על עצומה הקוראת לחלוקת העיר, לדבריהם, על העצומה חתמו כמה מאות תושבים. לאחר מכן, הם פנו לפוליטיקאים ולכלי תקשורת שונים במטרה לקדם את היוזמה.

ח"כ מאיר פורוש שלח לפני למעלה מחודש מכתב לשר הפנים, ובו דרישה שיודיע כי הוא אינו מקבל מסכים לחלוקת העיר. במכתב נאמר, בין היתר: "בימים האחרונים נפוצות שמועות המדברות על כוונה מצד גורמים מסוימים להביא לחלוקת העיר בית שמש לשני חלקים – חרדי וחילוני. עצם הרעיון –דינו להידחות על הסף, וזאת לאחר שהליך הבחירות בוצע באופן דמוקרטי לחלוטין והבוחר אמר את דברו בשנית".

פורוש הוסיף: "אין זה סוד שעל נושא בית שמש הפכו גורמים אינטרסנטיים את העולם וכפו על העיר בחירות חוזרות. כידוע הקלפיות בעיר היו פתוחות משעות הבוקר המוקדמות ועד שעות הערב המאוחרות באין מפריע וללא כל תלונה, וכל תושב היה רשאי לממש את זכותו האלמנטרית ולבחור עבור המועמד המועדף עליו. בסופו של יום התברר כי ראש העיר המכהן הרב משה אבוטבול נבחר שוב לראשות העיר. כעת, כפי ששמעתי, מבקשים ממך, כשר הפנים, להכריז על חלוקת העיר בית שמש לשני חלקים, ואני מקווה כי תדחה הצעה זו מכל וכל".

כאמור, אמש הודיע שר הפנים כי חלוקת העיר אינה עומדת על הפרק כלל ועיקר.

בלשכתו של ראש העיר בית שמש, הרב משה אבוטבול, הביעו קורת רוח מההחלטה, ואמרו: "מדובר היה ברעיון נפל שהועלה רק כדי לנגח את ראש העיר וטוב שהרעיון ירד מהפרק. ראש העיר ממשיך בעבודתו הברוכה לטובת כל התושבים בעיר ללא הבדל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.