התנגשות עם לפיד? שר הרווחה מאיר כהן מקבל גיבוי מיו"ר איגוד העוסי"ם והביטוח הלאומי

יושבת ראש איגוד העובדים הסוציאליים, צפרא דוויק, התייצבה לצדו של כפורשות כי יסכים להילחם אפילו עם ראש מפלגתו לפיד נגד קיצוצי קיצבאות הילדים, והתריעה כי  "דוח העוני האחרון התאפיין בהמשך הירידה בשיעור העוני אצל קשישים לכיוון של כ-20 אחוז , הנובעת משיפור הדרגתי ומתמשך בקצבאות הזקנה בשנים האחרונות. כשרבים מהקשישים נמצאים מעט מעל הקו, כל קיצוץ בקצבאות ידרדר אותם חזרה מתחתיו".

דוויק הוסיפה: "המאבק בקיצוץ בתקציבי הרווחה אינו צריך להיות רק של שר הרווחה, אלא של כל הארגונים החברתיים. אני מזמינה את פקידי האוצר לשבת עמנו העובדים, ולפגוש פנים אל פנים את האוכלוסיות המוחלשות שייפגעו ישירות מהקיצוצים המוצעים".

גם בביטוח הלאומי מתנגדים לקיצוצים בקיצבאות הילדים, גורם בכיר אומר: "קצבאות הילדים הן מערך ביטחון סוציאלי אוניברסלי שכולם מקבלים, חלק צריכים את זה יותר וחלק פחות, אך יש משמעות לכך שתמורת דמי הביטוח המשולמים אדם מקבל דבר בלתי תלוי בהכנסה או בריאות. דמי לידה, ילדים או זקנה צריכים להישאר במסגרת אותה מערכת ביטחון סוציאלית, כל דוחות העוני האחרונים הראו בבירור שהקצבאות הצליחו לחלץ מעוני אוכלוסיות שונות, וכמובן שקיצוץ משמעותי בהן יביא לתוצאות אחרות, יש צורך כעת לבחון יוזמה שעלתה בעבר לקחת את כספי קצבאות הילדים כמעיין הלוואת ביטחון, שיוחזר לילדים לאחר תקופה מסוימת, כך שהכסף יישאר בקופה וישמש עבור הילדים כחיסכון ארוך טווח".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.