שר השיכון הטרי אורי אריאל מבטיח: ירידה במחירי הדירות כבר בשנת 2012 • על שוק הדירות החרדי: "זהו שוק נוראי. אנשים גרים במרתפים"

לפני תחילת הקדנציה הקודמת, זמן קצר לפני שנכנס אריאל אטיאס לכסא שר השיכון, הוא פיזר הבטחות באוויר על ירידה במחירי הדיור ועוד אין ספור רפורמות. בפועל? כאשר ישב כבר על הכסא ונוכח בכוחות השוק, הבין שירידה כבר לא תהיה בקדנציה שלו, ואם כבר – אולי עלייה.

אך שר השיכון הנכנס, אורי אריאל, חוזר על אותו מעשה, והצהיר אמש בראיון לחדשות 10 כי יביא לירידה במחירי הדירות כבר ב-2014. אריאל: "נביא למצב שזוג יכול לקנות לעצמו דירה במחירים סבירים ולא להשתעבד לעשרות שנים, בלי יכולת לזוז ימינה ושמאלה", אמר השר החדש מהבית היהודי.

השאלה הגדולה היא האם הוא יוכל לעמוד בהבטחתו.  גם שר השיכון היוצא, אריאל אטיאס, הבטיח כאמור ירידה במחירי הדירות ב-2013, וסקר שנערך במהלך סוף השבוע האחרון בקרב 174 אנליסטים בישראל, העלה שמרביתם דווקא צופים עלייה נוספת בשנה הקרובה. אך אורי אריאל אופטימי.

כנגד אריאל כבר הושמעו טענות, לפיהן ישמש כ"שר השיכון של המתנחלים". אריאל, כמובן, פסל אותן מכל וכל. "מעבר לקו הירוק ימשיכו לבנות, בסדרי גודל של 'מה שהיה הוא שיהיה'. לא רואה סיבה לשנות את זה", הסביר אריאל. "עיקר הסיפור הוא בנגב, בגליל, בתל אביב ובחדרה".

באשר לשוק הדירות החרדי אמר אריאל כי "זה שוק נוראי. אנשים גרים במרתפים ובמקלטים, דברים שקשה לראות במדינת ישראל ב-2013. היה מקום לעשות איזושהי אפליה מתקנת ולפתוח גם לשוק החרדי היצע של קרקעות".

אורי אריאל יהיה גם מי שיצטרך למצוא נתיב לשיתוף פעולה עם מי שימונה לראש מינהל מקרקעי ישראל, השר הפופולרי לשעבר משה כחלון. "המינהל הוא במשרד הבינוי והשיכון, כך סוכם", הדגיש אריאל, והוסיף כי "אנחנו מחפשים את הדרך החוקית לסדר את ההרכב הזה, כי יש הבטחת בחירות של ראש הממשלה לגבי משה כחלון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.