שר התחבורה מתרברב: "לא מתרגש מדרישת החרדים לפטר אותי"

שר התחבורה מגיב על דרישת החרדים מרה"מ לפטר אותו: "לא מתרגש מדרישת החרדים לפטר אותי. גם בראיון הבא אהיה שר התחבורה. לא מבין את התבטאויות החרדים". השר פרוש: "יהדוה"ת לא נבהלת, כבר פרשנו בעבר בגלל השבת, עם השבת לא משחקים". האזינו לראיונות

משבר עבודות הרכבת בשבת: הסאגה נמשכת, לאחר שראשי הסיעות החרדיות זועמים על השר ישראל כץ שהורה לבצע בכוונה את עבודות הרכבת בשבת, תוך מתן תירוץ שמדובר בפיקוח נפש, החרדים דורשים לפטר את השר כץ.

סגן שר החינוך מאיר פרוש דורש מהממשלה להגיד באופן ברור שהשבת חייבת להיות לא פוליטית אלא השבת צריכה להיות יום המנוחה של העם היהודי.

פרוש הבהיר כי "יהדו"ת כבר פרשה בעבר על רקע חילול שבת פרשת המשחן כמשל, הדברים צריכים להתברר – את מה שיש לנו לומר נגיד לרה"מ בפנים, לא בתקשורת".

לשאלת המראיין כי מדינת ישראל עדיין איננה מדינת הלכה השיב סגן השר ח"כ פרוש, "תדמיינו לעצמכם ששמי לא מאיר פרוש אלא אבי ניסנקורן שמייצג קבוצה באוכלוסיה ומאיים בשביתה כללית במשק, יש גם קבוצת אנשים שאותם אני מייצג".

שר התחבורה ישראל כץ בראיון הבוקר לרשת ב' ולגל"צ מגיב על הדרישה לפטרו. מתרברב כי אף אחד לא יעצור אותו, כולל החרדים: "לא מתרגש מדרישת החרדים לפטר אותי. גם בראיון הבא אהיה שר התחבורה. לא מבין את התבטאויות החרדים".

השר שלח עקיצה לראשי הסיעות החרדיות: "כדאי שגם חברי הכנסת החרדים יכירו את חוק שעות העבודה ומנוחה ולא יפיצו סיסמאות"

לדבריו: "אני מאוד מכבד את המסורת למרות שאני לא חרדי, אני מקפיד קלה כבחמורה על שמירת הסטטוס קוו. לפעמים באים אלי בטענות מהצד השני והחרדים מוחאים כפיים. ביצוע העבודות היה נדרש והכרחי. כדאי שגם חברי המפלגות החרדיות יכירו את חוק שעות עבודה ומנוחה ולא יפיצו סיסמאות".

האזינו לראיון עם השר ישראל כץ ברשת ב'

הראיון בגל"צ

שר הפנים אריה דרעי, ושר הבריאות יעקב ליצמן ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני, הודיעו לאחר דבריו של כץ כי הם דורשים להיפגש בדחיפות עם נתניהו בעקבות התנהלותו של כץ.

בהודעה המשותפת כתבו השלושה."אנו מוחים בכאב על חילול השבת בעבודות בתל אביב תוך הפרת הסיכומים הקודמים שניתנו בידי שר התחבורה, הפסטיבל התקשורתי הנרחב והמיותר סביב העבודות העצימו את חילול השבת שלא לצורך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.