שר התיירות התפעל בביקור באיחוד הצלה: "מפעל שמציל חיים" (תמונות)

ח"כ ד"ר עוזי לנדאו שר התיירות, , הגיע אמש (חמישי) לביקור במטה הראשי של ארגון "איחוד הצלה" בירושלים.

הוצג לשר ע"י הנהלת הארגון התפתחות מודל ההצלה המהירה שפועל כיום בכל רחבי הארץ ולאחרונה מועתק למקומות רבים ברחבי העולם, על-פי תוכנית ששווקה בכנס ועד רבני אירופה שנערך השבוע בבודפשט שבהונגריה, על ידי יו"ר איחוד הצלה, זאב קשש. המודל הועתק כבר לפנמה, ברזיל ולאוקראינה. האחרונה כתוצאה מאירועי האנטישמיות האחרונים. כמו כן, קיבל השר תמונת מצב לגבי ההיערכות לסיוע באבטחה הגדולה בהילולה שתתקיים במירון בל"ג בעומר, ופריסת מאות מתנדבי איחוד הצלה במקום שכל שנה מטפלים במאות נפגעים ומעניקים סיוע לעשרות אלפי המבקרים מהארץ ומחוץ לארץ.

האורח קיבל סקירה מראשי הארגון על הפעילות הנרחבת ברחבי הארץ, על אלפי מתנדביו הפרוסים מצפון ועד דרום ומופעלים בשגרה ובחירום באמצעות מוקד החירום הארצי המאויש 24 שעות ביממה, ומעניקים טיפול רפואי ראשוני לכל קריאה, ולכל אדם באשר הוא. לשר לנדאו הוסבר שמתנדבי איחוד הצלה לא לוקחים תשלום על פעילותם.

בפני השר הוצג האגף הטכנולוגי שהדגים את פרויקט הדגל שלו – מזוודת חפ"ק מתקדמת ניידת, שפותחה לראשונה באופן בלעדי באיחוד הצלה ונותנת מענה מלא להפעלה מהשטח של מערך הכוחות באירועים המוניים.

השר לנדאו מסר כמה מילים של התפעלות ומסירות למתנדבים היקרים: "אנשי איחוד הצלה- חיזקו ואימצו על כל המפעל הגדול שאתם מעורבים בו- הצלת חיי אדם. כל המציל נפש אחת בישראל כאילו הציל עולם ומלואו". בסיום הוא קיבל תעודת הוקרה.

יו"ר איחוד הצלה, זאב קשש מסר בסיום הביקור: "איחוד הצלה מעניק טיפול מציל חיים לאזרחי מדינת ישראל ולתיירים הבאים מחוץ לארץ. המודל שבו פועלים מתנדבים בכל עיר ובכל שכונה- ובכך מגיעים באופן מהיר ביותר לפצועים ונפגעים, אם על ידי אופנולנס ואם בדרכים אחרות, מיוצא על ידינו בצורה מוצלחת למקומות רבים בעולם. איחוד הצלה שמח על תמיכתו של שר התיירות בארגון בכלל ובעניין הקמת מערך לרפואת חירום במירון בפרט, בו יעבדו איחוד הצלה בתאום ובשיתוף פעולה עם כל הגורמים".

צפו בביקור

צילומים: משה אסולין – דוברות 'איחוד הצלה'
unnamed

unnamed (1)

unnamed (4)

unnamed (5)

unnamed (6)

unnamed (7)

unnamed (8)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.