שר התיירות לשעבר הרב בני אלון, ממנהיגי הציונות הדתית, הלך לעולמו

השר לשעבר הרב בני אלון, הלך לעולמו והוא בן 62, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, ההלוויה תצא בשעה 15:30

שר התיירות לשעבר הרב בני אלון, ממנהיגי הציונות הדתית, הלך לעולמו הבוקר והוא בן 62, זאת לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא יובא למנוחות בשעה 15:30 מבית ההספד קהילת ירושלים, הר המנוחות בגבעת שאול בעיר ירושלים, שאלפים צפויים לחלוק לו כבוד אחרון.

 

אלון נולד בשנת 1954, לאביו השופט פרופ' מנחם אלון, למד בישיבת הנגב בדרום ולאחר מכן בישיבת מרכז הרב בירושלים, לאחר שירותו הצבאי הוא הוסמך לרבנות וכיהן כרב בקיבוץ דתח בבית שאן, ולאחר מכן כר"מ וראש ישיבה במוסדות הציונות הדתית.

 

לפוליטיקה הוא נכנס בתחילת שנות האלפיים, כיהן כשר התיירות בין השנים 2001-2004 וכחבר כנסת במשך 13 שנים. הוא היה יושב ראש מפלגת מולדת ויו"ר הרשימה המאוחדת 'האיחוד הלאומי-מפד"ל'.

 

בחודש בדצמבר 2008, בעקבות הצבתו במקום ה-17 ברשימת 'הבית היהודי' החליט אלון לפרוש מהחיים הפוליטיים.

 

אלון הוכרז כחתן פרס מוסקוביץ' לציונות לשנת 2016.

 

השר בנט נפרד מבני אלון: ״הלך מאיתנו איש ספר, איש תורה ואיש ארץ ישראל השלמה. הרב השר לשעבר בני אלון, לוחם למען ארץ ישראל ולוחם במחלה קשה, בשניהם ללא פשרות ובלי להיכנע.

היה לשר אלון הכבוד להיות מפוטר מהממשלה כדי שלא יצביע נגד תוכנית ההתנתקות, ולהיות ממובילי המחאה הציבורית נגד הסכם אוסלו, ובכל צומת בדרכו עשה תמיד את מה שנכון לעם ולמדינה, ללא עיגולי פינות וללא קיצורים. ומעל הכל, היה בן אדם עם לב ענק. "יהי זכרו ברוך״.

 

סגן שר הביטחון אלי בן דהן הגיב על מותו של השר לשעבר בני אלון: "זהו יום עצוב וכואב. בני אלון היה מגדולי אוהבי ארץ ישראל, עם ישראל ותורתו. בני ניחן בכושר הסברה גדול , ידע לקרב גם כאלו שאינם בני ברית לאהבת הארץ והעם. זכיתי ללמוד עם בני ולגור בשכנות אליו בחיספין ברמת הגולן.

 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי: הרב בני אלון היה מעמודי התווך של הציונות הדתית. "פטירתו של הרב בני אלון היא אבידה גדולה לכל אוהבי ארץ ישראל ותורת ישראל. הרב בני אלון היה מהמנהיגים המקוריים בימין הישראלי, וחיבר בין עולם התורה למנהיגות המדינית. היוזמה הישראלית אותה הוביל כדי לשנות את השיח המדיני בישראל עודנה רלוונטית ומוטלת על כתפינו כמשימה להמשך דרכו. יהי זכרו ברוך".

 

סגן שר הבינוי והשיכון, ח"כ ז'קי לוי: "הרב בני אלון היה בנאדם מיוחד, ערכי, נעים ואהוב. הפתגם הידוע "תהא ידך מושטת לעזרה ולא לשונך" מתאר בצורה מדויקת את בני ואת אהבתו ונכונתו לסייע לכל פונה בכל עת, תכונה בולטת שהייתה טמונה עמוק בליבו. זכורה לי היטב עזרתו הרבה לעיר בית שאן, עת כיהן כשר התיירות, זכורות לי היטב התפילות המשותפות והשיחות המעניינות שלצערי לא ישובו עוד. איבדתי חבר, ארץ ישראל איבדה אדם שאהבתו אליה הייתה עזה. אבידה של איש מידות ועשייה בעל נשמה גדולה. תהא מנוחתו עדן".

 

ח"כ בצלאל סמוטריץ' "‏המומים וכואבים על פטירתו אחרי יסורים גדולים של השר לשעבר הרב בני אלון ז"ל. תלמיד חכם ואיש תורת ארץ ישראל. הרב בני, איש שראה למרחקים השקיע את מרצו בהסברה וביצירת חזון אחר אותו הציג  בפני העולם למען ההתיישבות ולמען ארץ ישראל. בבניינה ננוחם. יהי זכרו ברוך."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.