שר התקשורת ארדן: "התקשורת חילונית מדי, ולא נותנת ביטוי מספיק לחרדים"

ארדן: אם גוש השמאל יתאחד – גם גוש הימין יאלץ לעשות כך. בהשקת "הפרלמנט של אונו", בספרייה העירונית בקריית אונו, אמר ארדן כי התקשורת חילונית מדי לטעמו, ולא נותנת ביטוי מספיק למגזרים בחברה הישראלית כגון רוסים, חרדים וערבים

"נראה שאנו צפויים לפרגמנטציה גדולה יותר, כלומר יותר מפלגות קטנות יבחרו לכנסת", כך אמר השר גלעד ארדן, בהשקת "הפרלמנט של אונו", בספרייה העירונית, בית לתרבות יוצרת, בקריית אונו. ביום רביעי השבוע.

את האירוע הנחה חגי גולן, העורך הראשי של "גלובס". נכחו בארוע השר גלעד ארדן, ח"כ שלי יחימוביץ' ועו"ד ציון אמיר.

"הפרלמנט של אונו" הנו פורמט חדש שיערך אחת לחודש באמצע השבוע שבו יתארחו נבחרי ציבור, וישוחחו בנושאי אקטואליה בפני קהל שבאפשרותו לשאול שאלות מהאולם ומהבית ולהביע דעות. הפרלמנט ישודר באמצעות הטלוויזיה הקהילתית לתושבי העיר באינטרנט. את פורמט הפרלמנט שהפיק מתנ"ס קרית אונו הגה דורון לנדוי תושב העיר שעזר בהפקתו.

ארדן אמר עוד בארוע כי "הליכוד ינסה לשכנע את הציבור לבחור במפלגה גדולה כדי לייצר יציבות שלטונית". באשר להקמת גוש ימין גדול שיתבסס על מספר מפלגות ימין שיתאחדו לפני הבחירות, ציין כי הוא לא רואה שיתוף פעולה עם מפלגות הימין אלא אם כן השמאל יקים גוש שמאל, ואז יצטרכו להתאחד גם הם.

בנושא התקשורת בישראל אמר ארדם כי היא חילונית מדי לטעמו, ולא נותנת ביטוי מספיק למגזרים בחברה הישראלית כגון רוסים, חרדים וערבים. ארדן ציין כי ישמח "להישאר בתפקידי ולהחזיק את תיק משרד הפנים גם לאחר הבחירות הבאות".

שלי יחימוביץ': "אני חושבת שמאז תום המלחמה האחרונה (צוק איתן) יכול היה לנבוט זרע של שתיל רך של תקווה, כי ראינו מערך של מדינות ערביות שחולקות אינטרס משותף איתנו: ערב הסעודית, איחוד האמירויות, מצרים והרשות הפלסטינית. אפילו אבו מאזן נראה פתאום מבוגר שפוי לעומת החמאס ודאעש. נתניהו נבהל ומיד החליט לבנות כמה אלפי יחידות דיור בשטחים. נתניהו לא מוכן לתת צ'אנס, אף שלא בטוח שנצליח. יש חובה לנסות כל הזמן".

עו"ד ציון אמיר נשאל לגבי הנשיא לשעבר משה קצב. הוא סיפר כי הוא מבקר אותו אחת לחודשיים בכלא ומשוחח איתו טלפונית. "קצב כבר שלוש שנים בכלא ומצבו לא טוב". לדבריו, כמי שמכיר את התיק, קצב לא אנס את האישה שבגינה הורשע. לשאלה האם ירוץ לפוליטיקה ויצטרף לרשימת משה כחלון אמר כי הוא אכן מרגיש שברצונו להיכנס לפוליטיקה אך הדבר אינו "בוער בעצמותיו". יחד עם זאת הוא רואה במשה כחלון אדם שבא ממקום אותנטי לפעילות הציבורית ויש ביכולתו לתפקד בצורה טובה בחברה הישראלית".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.