שר התקשורת גרם למשבר חריף עם מרוקו

תקרית דיפלומטית חריגה בעקבות פגישה שקיים השר קרא עם נשיא סהרה המערבית ללא תיאום ואישור ראש הממשלה

תקרית דיפלומטית חריגה מול מרוקו בעקבות פגישת השר איוב קרא עם נשיא סהרה המערבית – יריבתה של מרוקו; גורמים מדיניים טענו שקרא נפגש עם נשיא סהרה המערבית ללא תיאום וללא אישור רה"מ

כפי שדיווח הערב (ד') אודי סגל, הכתב המדיני של חדשות 2 מרוקו העבירה לישראל מחאה רשמית דרך אחת מנציגויות ישראל במערב אירופה. את הפגישה קיים קרא במהלך ההשבעה של נשיא אורוגוואי, ימים ספורים לפני מינויו לתפקיד שר התקשורת.

הפגישה התקיימה ללא תיאום וללא אישור ראש הממשלה. קרא אף הצטלם עם נשיא סהרה המערבית ובציוץ בטוויטר ציין שהבטיח לנשיא לכונן קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

גורמים במשרד החוץ סיפרו כי קרא דיבר בערבית עם כל מי שהופיע לאירוע, ללא תיאום ואישורים מוקדמים: במשרד ציינו שקרא אף התרברב בקשרים החשאיים שישראל מקיימת עם ערב הסעודית.

גורמים מדיניים אישרו את דבר התקרית הדיפלומטית החריגה, אך סירבו להשיב איך אירוע כזה מתרחש – כיצד ייתכן ששר מגיע לאירוע ולא מקבל תדרוך עם מי כדאי לו להיפגש ולמי עדיף ללחוץ יד מרחוק.

השר קרא הגיב לדברים: צר לי שכל פעם מנסים שוב ושוב לפגוע בתדמיתי כנציג ממשלת ישראל החותר לקדם את השלום ויחסי ישראל עם העולם הערבי. נפגשתי עם נשיא סהרה בטקס השבעת נשיא אקוודור, יחד עם שגריר ישראל באקוודור, שהיה בארוע נציג משרד החוץ ועל דעתו ובצמוד אליו היו כל המפגשים.
היתה לחיצת ידיים רגילה ומנומסת עם נשיא סהרה בשעה שהוא היה בשורה אחת בטקס עם עשרות נשיאים נוספים מהעולם, ואמרתי לו כמו לשאר המנהיגים שנשמח לקדם שלום עם כל מדינה בעולם.

בנוסף ציינתי ששגרירנו עשה עבודה מעולה בבקור זה, הוא הוביל אותי לכל ארוע ועל דעתו פעלתי כולל במפגשים נוספים עם נציגים מהעולם הערבי.
כל השיחות היו סביב קידום האינטרסים של מדינת ישראל והשלום באזור כולו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.