שר מ'כולנו' לתושבי אלעד: "מתנגד לבג"ץ"

שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן במפגש עם תושבי אלעד ובעלי העסקים בעיר, אצל הרב יצחק חלה יוצא נגד בית המשפט

ערב חשוב ומשמעותי נערך השבוע ביום ג' בעיר אלעד שבו אירח שליח הציבור הרב יצחק חלה את שר הכלכלה והתעשייה חה"כ אלי כהן, וזאת במסגרת המיזם החברתי 'מהכנסת לאלעד' בו מארח הרב חלה את נבחרי הציבור למפגשים ושיחות אישיות עם תושבי העיר.

השר כהן, הגיע למפגש אישי עם תושבים ובעלי עסקים בעיר ישב במשך שעתיים יחד עם התושבים כדי להקשיב לענות ולפתור בעיות לתושבי העיר.

בפתח הפגישה התייחס השר כהן לסוגיית הבעלות שלנו על הארץ הקדושה ולסוגיית הסכם השלום עם הפלסטינים, בדבריו אמר השר: 'אנחנו העם היחידי שנמצא 3500 שנה באותו מקום הרי כתוב בתורה את הקשר שלנו לירושלים רואים את הקשר לא רק בכתובים אלא בעיניים".

לאחר מכן התייחס השר לנושאים העומדים על סדר יומה של משרד הכלכלה והתעשייה והממשלה בשנים האחרונות וביניהם לרפורמת הבנקים, רפורמת מכון התקנים, רפורמת פתיחת הייבוא במוצרי מזון, הורדת המע"מ, הורדת מס החברות, פנסה לעצמאיים, הורדת מכסי ייבוא, הוזלת מחירי מוצרי החשמל והסלולר, הפארם ועוד.

עוד התייחס השר לתכנית הדגל לטיפול בבעיות הנדל"ן, מחיר למשתכן, שמשווק בימים אלה באלעד, על קליטת עובדי הקבלן (15,000 עד היום), הוספת קצבאות לקשישים ולנכים, העלאת שכר החיילים, שבירת המונופולים ועוד.

כל זה לא סיסמאות ולא הבטחות, זה דברים שעשינו שפעלנו אותם.. אנחנו אולי צריכים לשפר את ההסברה שלנו, אבל יש מאחורינו עשייה
השר הרחיב על חשיבות חוסנה הכלכלי של מדינת ישראל, גם מבחינה ביטחונית וגם מבחינה בינלאומית, השר הדגיש שישראל מתפתחת מאוד מבחינה כלכלית עקב הביקוש ל'מוח היהודי' בעולם, ועקב פיתוחים טכנולוגיים שישראל מפתחת.

בדבריו פנה השר ליצחק חלה, החמיא לו על פעילותו הרבה הן בעיר והם במשרדי הממשלה, כשהוא עוד מזכיר את תחילת עבודת המשותפת לפני שנים, עוד בטרם כניסתו לתפקיד שר הכלכלה, בנושא שילוב צעירים חרדיים וזכויותיהם, כשעבדו יחד מול סגן שר החינוך, הרב מאיר פרוש, ואף הוסיף ואמר: עם המעורבות והדאגה שלך לציבור, עם האכפתיות שלך לכל בעיה ולכל פנייה, ועם הרצון שלך להוביל שינוי אמיתי ולסייע לאנשים, אתה חייב לפעול במישור הציבורי ולהתמודד לרשות המקומית ואף לכנסת בהמשך, להמשיך להיות שליח ציבור אמיתי ולהשפיע יותר."

הרב חלה הבטיח לשר שימשיך להשתדל כמו תמיד לסייע בכל פנייה שמגיעה אליו, בכלים שיעמדו לרשותו, לא משנה מהיכן.

השר ישב והתייחס לשאלות הציבור הרחב שהשתתף תוך כדי שהוא כותב לעצמו כל שאלה שנשאלה והשיב לכולם בצורה מלאה וברורה.
השר נשאל שאלות רבות מצד יזמים ובעלי עסקים בעיר שנתקעים בסבך הבירוקרטיה או מתקשים בדברים הקשורים לעסקים. כמו כן, אף התייחס השר לשאלה ספציפית שנשאלה בעניין מטפלות סיעודיות בנושא שאינו קשור למשרדו השר הבטיח לשואלת שבמידה ותעביר ליצחק חלה את השאלה מנוסחת בצורה ברורה הרי שהשר אישית מתחייב להעביר את השאלה לידי שר הרווחה כבר בישיבת הממשלה הקרובה ביום ראשון השבוע.

במענה לשאלת התושבים על עמדתו בנושא האקטואלי ביותר כרגע 'פסקת ההתגברות' התבטא השר בחריפות תוך כדי התקפה חריפה על המצב כיום בבית המשפט העליון ובבג"ץ ' אני בעד פסקת ההתגברות, לא יכול להיות שבמדינת ישראל יש כנסת שמייצגת את הציבור, 61 חכ"ים, ממשלה, ויבואו 3 שופטים ויפילו את ההחלטה, זה לא סביר ובעיני זה גם לא דמוקרטי. יש דבר כזה שנקרא 'עקרון הפרדת הרשויות', זה אומר שאנחנו לא מתערבים במה שהם שופטים והם לא מתערבים במה שאנו מחוקקים, אבל כאן מה שנקרא, איבדו את המידתיות והייתה התערבות יתר, יש 'זכויות אדם' וכולנו בעד זכויות אדם, אבל מה עם זכויות אדם של תושבי דרום ת"א ? איפה הם נמצאים באותה משוואה ? אני הייתי בסיור לפני שנה, שאני הייתי בסיור, היה לי אבטחה, האם שילדה בכיתה ב' חוזרת מביה"ס יש לה אבטחה ? תאמינו לי, אני הייתי 11 שנים בצבא, אני אסתדר גם בלי אבטחה, מה עם אותם ילדים וילדות ? לכן, הייתה כאן מדיניות ממשלה.

מרבית המהגרים, הם לא פליטים אלה מהגרי עבודה, לנו אין גבול עם אריתראה או סודן, הם באים דרך מצרים, שם לא נשקפת סכנה לחייהם… אני אביא לדוגמא את ארה"ב, כדמוקרטיה עם זכויות אדם, אם אני או ידידי, הרב חלה, נחליט מחר שבארה"ב יש מקומות עבודה טובים ואנו רוצים להשתקע שם, ייתנו לנו ? הרי בלי אישורים מסודרים, יגרשו אותנו.. או נשלח לכלא..

אנחנו רוצים, ואני לא מתבייש לומר את המילה, לשמור על 'צביון יהודי במדינת ישראל', אנחנו רוצים שזוהי תהיה מדינתו של העם היהודי.
צריך להבין שפסקת התגברות זו פסקה שבכל נושא דורשת הצבעה מחדש… אני לא חושב שבכל נושא צריך פסקת התגברות, יש מקרים קיצוניים בלבד.. כמו למשל בהחזרת גופות המחבלים..

זה יעשה טוב גם לבתי המשפט, שכיום יש שחיקה במעמד בתי המשפט..
עוד ענה השר לשאלת תושבים בנוגע להעדפה מתקנת לחרדים ואמר שיש היום בכל משרד ממשלתי העדפה מתקנת לחרדים, כאשר אחד המשתתפים העלה את נושא נתוני הקבלה בנציבות, ביקש ממנו השר להעלות זאת על הכתב ולהפנות לרב חלה בכדי שיטופל על הצד הטוב ביותר..

בסיום דבריו פנה אל השר, מנהל מפת"ח באלעד, הרב פנחס גרוס בבקשת עזרה בנושא תיקון לעידוד התגמול למעסיקים, לפי רמת השכר אותה ייתנו לעובדים החרדיים.
השר הבטיח כי הוא רתום לעניין, בייחוד לחיזוק והעלאת השכר בציבור החרדי, וכי בכול דבר שהרב יצחק חלה יפנה אליו הרי שמובטח שיקבל את כל המענה והסיוע הנדרשים מצד כל משרדי הממשלה.

בסיום הערב הציג הרב יצחק חלה בפני השר והמשתתפים, מיזם חברתי חדש לעידוד וחיזוק העסקים בעיר, עליו הבטיח שייצא פרסום מסודר כבר בימים הקרובים…
השר הביע התפעלות מרובה מהיוזמה המבורכת שתיתן סיוע ענק לבעלי העסקים בעיר ולכלל התושבים ואמר כי יצחק חלה מהווה מודל ודוגמה לשליח ציבור אמיתי והודה לו על החברות, על השליחות, על המסירות ואיחל לו הצלחה…

הרב חלה הודה לכל עשרות המשתתפים, ולמר שלום הלוי, מנהל אגף רווחה בהסתדרות שבא לכבד בנוכחותו, וציין שזהו חלק ממיזם חברתי של הבאת נבחרי הציבור למפגשים עם תושבים, בכדי להציג בפניהם את הבעיות בשטח של תושבי אלעד ובכדי שנוכל לטפל בהם, כאשר במפגשים קודמים הגיעו: שר האוצר משה כחלון, חה"כ רועי פולקמן , חה"כ רחל עזריה וח"כים נוספים…

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.