שתיים אוחזות: אוניברסיטת בר אילן

העברת האוניברסיטה אלינו היא מהלך טבעי וצודק, התשתיות והכבישים מסביב לאוניברסיטה הם שלנו

בהמשך לדרישת עיריית גבעת שמואל להעביר את אוניברסיטת בר אילן לתחומה הוקמה וועדה שאמורה אכן לקבוע האם האוניברסיטה קרובה יותר לגבעת שמואל ובתחום שיפוטה או שמא היא תשאר בהגדרתה כשטח של עיריית רמת גן .הכל נושאים עיניים להחלטת הוועדה אשר החלטתה מעבר לארנונה פירושה יוקרה דהיינו מי העיר שתוכל להתגאות בהשתייכות האוניברסיטה לתחומה .
יחד עם זאת יצוין שכיום עיריית רמת גן , מקבלת מהאוניברסיטה -15 מיליון שקל מדי שנה .יוקרה וכסף הן כמובן סיבות מספקות בכדי להתנגד למהלך כפי שעיריית ר"ג עושה . מנגד עיריית גבעת שמואל שנסמכת בהכנסותיה מארנונה באמצעות מגורים מעוניינת להגדיל את הכנסותיה גם ממרכזי תעסוקה ולהגיע למצב של מרכזי תעסוקה מסחר ומוסדות .
ראש עיריית גבעת שמואל :"אני עומד בשטח של גבעת שמואל ו-10 מטרים מאחורי נמצא השער של האוניברסיטה ששייכת באופן אבסורדי לרמת-גן. אוניברסיטת בר-אילן נמצאת בתוך תחומי גבעת שמואל. לא סתם הרוב המכריע של הסטודנטים שלומדים באוניברסיטה גרים בגבעת שמואל. אף תושב רמת-גן לא מסתובב באוניברסיטה. מי שעושה הליכות בערב בתוך האוניברסיטה הם תושבי גבעת שמואל. העברת האוניברסיטה אלינו היא מהלך טבעי וצודק, התשתיות והכבישים מסביב לאוניברסיטה הם שלנו, וסיפוח האוניברסיטה לגבעת שמואל יאפשר לה להיות העיר האוניברסיטאית הראשונה בארץ. נבנה מעונות סטודנטים ונביא סטודנטים מהפריפריה ללמוד באוניברסיטה לגור בה, ולתרום לקהילה בגבעת שמואל. הקמפוס יהיה מעורבב בעיר, ורק בעיר קטנה הדבר הזה יכול להתקיים. נשיא האוניברסיטה יהיה נשיא גבעת שמואל. ניצור ערים תאומות עם ערים אוניברסיטאיות כמו קימברידג'. גם מבחינת צדק חלוקתי האוניברסיטה צריכה לעבור לגבעת שמואל, והססמאות של ראש עיריית רמת-גן על סיפוח גבעת שמואל לרמת-גן רק מעידות על הלחץ של רמת-גן".

מעיריית רמת גן נמסר :"מדובר בניסיון שני להעביר את אוניברסיטת בר-אילן לגבעת שמואל, כמו הניסיון הקודם, גם ניסיון זה לא יצלח. באופן היסטורי אוניברסיטאות שוכנות בערים גדולות ואיתנות דוגמת אוניברסיטת תל-אביב בתל-אביב, אוניברסיטת חיפה והטכניון בחיפה, האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בר-אילן ברמת-גן, שהינה עיר איתנה עם יכולת ניהול מוכחת, לעומת גבעת שמואל שבעיותיה הכלכליות ידועות למכביר. לכן לא רק שנפעל להשארת האוניברסיטה בשטחנו, אנו אף שוקלים לספח את גבעת שמואל לרמת-גן, וכבר מקיימים דיונים על סיפוח שכונת רמת-אילן לרמת-גן. על כן עדיף שברודני יתעסק בבעיות הפנימיות שלו".