"שתיקת הח"כים החרדים כתמיכה באלימות"(וידאו)

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, קרא לחברי הכנסת החרדים לגנות את האלימות כלפי חיילים חרדים. "אני קורא מכאן לחברי חברי הכנסת במפלגות החרדיות, אנא תגנו בכל פה את האלימות המילולית והפיזית נגד החיילים החרדים" {בן דהן תוקף}

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן, קרא לחברי הכנסת החרדים לגנות את האלימות כלפי חיילים חרדים. "אני קורא מכאן לחברי חברי הכנסת במפלגות החרדיות, אנא תגנו בכל פה את האלימות המילולית והפיזית נגד החיילים החרדים", אמר דהן, "אי אפשר לפעול בשם התורה ולעשות מעשים המנוגדים לתורה".

הנושא הגיע היום (ד') לדיון דחוף במליאת הכנסת ביוזמת ח"כ רחל עזריה שפתחה את הדיון: "בשנתיים האחרונות ישנה עליה משמעותית במספר התקיפות של חיילים חרדים, התקיפות הן בעיקר מילוליות אך יש גם תקיפות אחרות: גירוש של אדם מבית הכנסת שלו, ניפוץ שמשמה של רכב, ניקוב צמיגים של מכונית".

במענה לשאלה הבהיר סגן שר הביטחון כי שתיקה מצד הח"כים החרדיים כמוה כתמיכה באלימות. "אני קורא מכאן לחברי הכנסת מהמפלגות החרדיות: תגנו בכל פה את האלימות המילולית והפיזית נגד החיילים החרדים, וכנגד אלו שעוסקים בגיוסם. פגיעה ברכוש ציבורי או פרטי של אדם אחר – הינם איסור תורה. אי אפשר לפעול בשם התורה ולעשות מעשים המנוגדים לה".

בן דהן גם קרא לרשויות האכיפה לפעול בצורה חריפה יותר, "אני מצפה שכל הגורמים האמונים על הדבר ובפרט רשויות האכיפה ישנסו את מותניהם ויפעלו למיגור התופעה, בכל האמצעים העומדים לרשותם תוך מיצוי מלוא חומרת הדין עם העבריינים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.