שת"פ עם החרדים: מי אתה אמיר אוחנה?

חבר הכנסת החדש שנכנס כעת לרשימת הליכוד לאחר פרישתו של סילבן שלום מהחיים הפוליטיים, הוא אמיר אוחנה. בעבר סיפר על שיתוף פעולה הדוק שניהל עם המטה החרדי בליכוד והצהיר כי יתמקד בעיקר בנושאים הביטחוניים. {כתבת פרופיל}

לאחר שסילבן שלום הודיע אמש על פרישה מהחיים הפוליטיים בעקבות גל תלונות של נשים שטענו כי ניסה לבצע בהם מעשים מגונים, ייכנס כעת לכנסת אמיר אוחנה, עורך דין במקצועו, העומד בראשות תא ליברלי מאוד בתנועת הליכוד. בפריימריז האחרונים נבחר למקום לא ריאלי ברשימה, אך בעקבות הפרישות האחרונות הוא צפוי להכנסת בקרוב לכנסת העשרים.

את שירותו הצבאי עשה אוחנה בחיל המשטרה הצבאית. לאחר שירות ברצועת עזה, בכוח שנועד לאבטח את צירי התנועה ברצועה וכחוקר תאונות דרכים בפיקוד דרום, נשלח לקורס קצינים. על רקע גל הטרור ב-1995 שובץ כמפקד מחסום קרני.

בהמשך שובץ כקצין חקירות תאונות דרכים פיקודי של פיקוד הדרום, כמפקד קורס חוקרי תאונות דרכים, ומפקד בסיס המשטרה הצבאית אילת והערבה. לקראת סיום שירות הקבע שירת כקצין חקירות בכיר במצ"ח ב"ש ומצ"ח דן. אוחנה הוא רב סרן במילואים ויוצא שירות הביטחון הכללי.

במקצועו הוא עורך דין העוסק בפלילים. את התמחותו עשה במשרד המשפטים בפרקליטות מחוז המרכז. בשל הרקע הבטחוני שלו, הודיע היום אמיר אוחנה בסדרת ראיונות שהעניק לכלי תקשורת שונים כי הוא יעסוק בעיקר בנושאים הבטחוניים המאיימים על ישראל.

בראיון לניב רסקין בגלי צה"ל אמר אוחנה: "בישראל להבדיל ממקומות אחרים בעולם, אתה קודם כל עוסק בנושאים המדיניים – בטחוניים ולא בכדי – אנחנו המדינה המאוימת ביותר ואלה העניינים הגורליים למדינת ישראל", הסביר את בחירתו לעסוק בתנאים הבטחוניים.

בעבר סיפר אוחנה בריאיון ל"ידיעות אחרונות" על קשרים הדוקים וחבריים בין הקבוצה הליברלית בליכוד שהוא עומד בראשה לבין המטה החרדי בליכוד, שהביאו לשיתוף פעולה ולשינוי חוקת הליכוד באופן שחברי הליכוד פעלו למניעת אפליה על רקע נטיות. לדברי אוחנה, תנועת הליכוד היא המגוונת ביותר בהרכבה בנוף הפוליטי הישראלי.

מי שנמצא אחרי אוחנה ברשימת הליכוד לכנסת, הוא פעיל הימין יהודה גליק. בויקפדיה כתוב כי לאחר ההתנקשות ביהודה גליק באוקטובר 2014 התנדב אוחנה לאבטח אותו בעת שיצא מביתו. בריאיון לתוכנית הבוקר בערוץ 10 הסביר, כי התגייסותו למען שמירה על חייו של גליק, כמו גם על זכותו להתפלל בהר הבית – אינם עומדים בסתירה למאבקו למען שוויון חירויות, אלא להפך – אלה כולם מאבקים למען החירות.

עוד הסביר אוחנה שלא יכולה כלל לעלות שאלה, אם גליק מאוים או איננו, שכן הדבר עולה בבירור הן כתוצאה מההסתה האישית הנרחבת באתרים הערביים השונים והן כתוצאה מהיותו נתון בסכנת חיים לאחר פציעתו. מתוך כך אחריות אבטחתו מוטלת על המדינה, בהיותו של גליק איש ציבור לגיטימי, המאוים באופן בלתי לגיטימי.

כאמור, אוחנה נכנס לכנסת בעקבות פרישתו של סילבן שלום, שפרש עקב גל התלונות על הטרדות מצידו, בראיון הבוקר לגלי צה"ל סיפר כי היה מעדיף שזה לא יקרה בנסיבות אלו: "אני לא שמח להכנס לכנסת בנסיבות האלה". לדבריו, "יש לנו נטייה ברגע שאיש ציבור חטא, או ספק חטא, אנחנו משחירים אותו כאילו זה כל מה שהוא עשה בציבוריות".

לטענת אמיר אוחנה, "במקרה של סילבן זה לא נכון, יש לו זכויות רבות לאורך שנים רבות. לא צריך שבגלל המקרה הזה תהיה חזות כאילו זה כל מה שהוא עשה בשנותיו הרבות בציבוריות הישראלית".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.