תא"ל דוד אגמון בהסתה חדשה: "חיילים חרדים חוששים בעיר רחובות להתלונן במשטרה"

הדיון על חיילים חרדים שמתגייסים לצה"ל ומצד שני בשכונותיהם מתרחקים מהם ובזים להם עלה לדיון ביום שני בכנסת בוועדת חוץ וביטחון.

בדיון השתתף תת אלוף דוד אגמון מאגף כח אדם בצה"ל אשר נתן סקירה על מצב ההתנכלות לחיילים חרדים, והוא חשף כי לא מדובר רק בחיילים חרדים המתגוררים בירושלים, והוא נקב בעוד 3 ערים בהם מתנכלים לחיילים חרדים ובהן העיר רחובות.

על פי תיאורו של תת אלף אגמון ההתנכלות באה לידי ביטוי בלחצים להוציא את החיילים החרדים מהשכונות שלהם, מבתי הכנסת ומהישיבות.

ובנוסף לכך קיימת גם אלימות מילולית ופיזית הכולל חיתוך צמיגים, ריסוס של כתובות גרפיטי על קירות, יריקות ועוד.

ההוקעה הזו פוגעת לא רק בחייל עצמו אלא גם במעגלים רחבים יותר של בני משפחתו. תת אלוף אגמון מוסיף כי צה"ל פתח מטה מיוחד לטפל בחיילים חרדים אשר מתנכלים להם ועד עכשיו הם מטפלים ב – 80 חיילים חרדים תושבי ירושלים, רחובות, בית שמש ובני ברק, אגמון טוען כי החיילים שמכנים אותם חרדקים מפחדים להתלונן במשטרה, וכי בקושי מתלונן אחד פנה למשטרה, והסיבה לפחד בגלל שהחיילים חוששים שזה יגביר את מעשי ההוקעה כלפיהם.

יצויין כי אתר קהילתי חילוני ברחובות פירסם את דברי אגמון והוסיף: "פרט לדיווח של תת אלף גדי אגמון למערכת אתר ב106 לא הגיע שום מידע על התנכלות לחיילים חרדים ברחובות. כמו כן תת אלוף גדי אגמון לא מסר כמה מתוך 80 החיילים החרדים המתנכלים להם הם תושבי רחובות".

לאור הדברים המובאים כנראה שזאת עוד דרך ללבות את האש בהסתה נגד חרדים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.