ת"א נגד השבת: עיריית ת"א תעתור לבג"ץ נגד החלטת סער

עיריית תל אביב הודיעה הערב (ב') כי תעתור לבג"ץ בעקבות החלטת שר הפנים גדעון סער לסגור מרכולים ביום השבת.

עיריית תל אביב הודיעה הערב (ב') כי תעתור לבג"ץ בעקבות החלטת שר הפנים גדעון סער לסגור מרכולים ביום השבת. העתירה מגובשת כבר בימים אלו ותוגש בקרוב לבג"ץ.

סגן ראש העיר תל אביב אסף זמיר אמר לחדשות 2 Online: "נעתור לבג"ץ וכפי שטענו מרגע היוודע ההחלטה, נעשה ככל שביכולתנו כדי למנוע את סגירתם של אותם מרכולים".

ראש עיירית תל אביב רון חולדאי כתב בדף הפיסבוק שלו על ההחלטה: "צר לנו על החלטת משרד הפנים שלא לאשר את חוק העזר העירוני לפתיחת מרכולים בשבת. החלטה אשר מחזירה את תל אביב-יפו ואת מדינת ישראל כולה עשרות שנים אחורה. החלטת השר פוגעת בדמוקרטיה העירונית כפי שבאה לידי ביטוי בהחלטת מועצת העיר שהתקבלה על ידי רוב גדול של חבריה. החלטת מועצת העיר הינה מידתית ומאוזנת ומשקפת את המציאות הנוהגת מזה שנים רבות. בדיוק כמו שבבני ברק מותר לעירייה לסגור את כל החנויות ובנצרת לפתוח את כולן כך שומר חוק העזר העירוני על צביון השבת בתל אביב יפו ובערים דומות לה. האיזון העדין אותו אנו מבקשים לעגן בחוק העזר מבטא יותר מכל את ה"רוח התל אביבית"- הדואגת לקיום יום מנוחה בשבת כערך סוציאלי במדינת היהודים כשרוב רובה של הפעילות המסחרית לא מתקיימת, לצד מתן שירות נדרש למימוש החופש של כל אחת ואחד להנות מיום המנוחה בדרכו ואשר מממשת הלכה למעשה את חזונו של הרצל למדינת היהודים החופשית. נמשיך לשמור על תל אביב –יפו כעיר ללא הפסקה ונפעל בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותנו על מנת לשמור על צביונה של העיר כולל פנייה לבית המשפט.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.