תבוסה קשה ליהב: ביהמ"ש פסק לטובת בעלזא • וידאו

בית משפט השלום הורה לבטל את צו העיכוב לבניית בית ספר לבנות של בעלזא בחיפה, בכך ראש העיר יונה יהב חוטף תבוסה קשה. הניצחון הוא של בעלזא וגפני ומיכי אלפר. כל הפרטים

שופטת בית משפט השלום בחיפה פסקה נגד ראש העיר יונה יהב בסוגיית המבנה שרכשו בבעלזא כדי לשכן את תלמידות בית הספר.

לאחר שעיריית חיפה התנכלה במכוון לבנות בית הספר של בעלזא, הורתה השופטת להמשיך את הבניה מיידית  וצו העירייה להפסקת העבודות מבוטל וכי השיפוץ יוכל להימשך לקראת פתיחת שנת הלימודים הקרובה.

בפסק דין חריף פסקה השופטת: "יתאפשרו כל הביקושים הרצויים במבנה. מדובר בילדות שאין להם מקום אחר ללמוד בו! על עיריית חיפה לדאוג לכלל ילדות העיר כיאה וכיאות למקום ראוי. אני מבטלת את כל הצווים ונותנת ללא שהייה אישור פתיחה לבית ספר". השופטת חרצה דין באופן נחרץ: "אני מאשרת את השימוש כי יש להעדיף את טובת הילדות, לאחר שעיריית חיפה לא הציגה חלופה וסידור אחר".

יונה יהב צ -ויקפדיה
יונה יהב צ -ויקפדיה

כזכור, מנהל ת"ת בעלזא יצא לפני כשבוע במתקפה חריפה כנגד ראש העיר החיפאי .

בצל המתיחות עם יהב, התנהל דיון סוער בועדת החינוך של הכנסת שעסק על הקצאת מבנה לבית ספר של ארגון שובו לקירוב רחוקים. ח"כ הרב יעקב אשר תקף את יהב: "לא יאומן איך שבכזה דיון מורכב שולחים שני יועצי תקשורת שאחד מהם – תפקידו למכור את הסיפור לחרדים. איפה מהנדס העיר? איפה ראש העיר? הנושא מבחינתו הוא פוליטי לחלוטין! הנושא הזה עמד להיות מוסדר על ידי מצנע, האם הוגשה בקשה מעיריית חיפה למשרד החינוך להסדרת העניין?

נציגי בית הספר לקירוב רחוקים בחיפה תוקפים את ראש העיר החילוני

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שני 15 אוגוסט 2016

"יש פה התנהלות אנטי חרדית שנועדה להצר את רגלי ההורים והילדים. הווירוס שיש ליונה יהב הוא נגד החרדים, כשגם שהוא נותן להם זה במסגרת 'יכה יוסי את יוסי'. יש פה יועץ לענייני חרדים? בוא תייעץ לנו מה לעשות, היית מוכן שילדיך ילמדו בכזה מקום?"

ח"כ אורי מקלב הצטרף למתקפה כנגד יהב ואמר:" יונה יהב מציג מצג שווא של קשיים כלפי מוסדות החינוך החרדי, אין ספק שמדובר בהתעמרות מגזרית כלפי הציבור החרדי, זהו אות קין בהתנהלותו הכוללת. מקלב קרא לראש העיר תתעלה מכל פוליטיקה זולה ותסתכל להורים בעיניים.

צפו: גפני במתקפה על יונה יהב

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום שני 15 אוגוסט 2016

"אין כזה בית ספר בכזה מצב בכל הארץ! מדובר בעירייה גדולה וחזקה שנישלה את בית הספר מכל הפתרונות שהיו. כל פעם יש תירוץ אחר. ממה נפשך, או שיש כאן כשל מקצועי של ראש העיר למתן פתרון וראוי שיפרוש ויניח את המפתח, או שאכן מדובר בהתנכלות ובאות קין של אפליה"

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) את ראש עיריית חיפה יונה יהב, "קשה לראות ולהאמין שבמדינת ישראל בשנת 2016 תלמידים ותלמידות לומדים מתחת לאדמה בתנאים שאי אפשר לתאר אותם".

"מצנע הקצה לבית הספר קרקע ולאחר מכן נכנס יונה יהב שעבדתי אתו בכנסת והוא ביטל את ההקצה הזאת", סיפר גפני והאשים, "יהב לא אוהב את הציבור החרדי. שילדים יסבלו ולא יכלו ללמוד העיקר שתבוא לידי ביטוי השנאה שלו לחרדים. לא ראיתי דבר כזה".

"איך האיש ישן בלילה? ילדה בת 7 נמצאת בחדר צפוף מתחת לאדמה. אין לו לב? אז מה אם התלמידים חרדים? כמה שביקשנו ממנו אני וחבריי וכלום. המציאות של בית הספר בקרית שמואל היא כתם על החברה הישראלית, כתם על חיפה וכתם על העם היהודי", הוסיף גפני.

"איפה ראינו במקום בעולם שילדים יהודים לומדים במציאות כזאת?", תהה גפני ועקץ גם חלק מחבריו לסיעה, "יש ביהב אדישות מוחלטת. יהב טועה כשהוא חושב שאם הוא יפריד את החרדים ויפרסם על החוף השקט ב'המבשר' וב'המודיע' ולא ביתד נאמן אז זה יעזור לו".

יו"ר הועדה חבר הכנסת יעקב מרגי סיכם את הדיון ואמר: "אני לא יכול לצעוק כמו חבריי גפני ואשר, אבל המסקנה ברורה וצועקת: ההתנהלות זה על הרקע שלא תמכו בו בבחירות"

מרגי: "אני מנסה להגן עליכם מהמבוכות שלכם ואתם פשוט מתחפרים. במקום יועץ פוליטי, חבל שלא באתם לכאן עם יועץ משפטי טוב. אפילו במחשבה העקומה של העירייה אני לא רואה פתרונות"

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.