תבוסת השמאל: "אל תספרו לי על ילדים רעבים"

מצביעי שמאל באים חשבון עם השכבות החלשות: "חשוב שלא תתרמו להם אפילו שקל. הם בחרו בממשלה שתדאג רק לעשירים"

הזעם והתסכול במחנה השמאל לאחר ניצחונו הסוחף של רה"מ בנימין נתניהו בבחירות מביא לקמפיין חדש ברשתות החברתיות פייסבוק וטוויטר: "לא לתת".

במסגרת הקמפיין קוראים גולשים שונים להפסיק עם הסולידריות ועם התרומות לנזקקים ולשכבות החלשות, בשל העובדה שרוב אותם חלשים שהיו זקוקים לשינוי – בחרו בנתניהו. אותן קריאות ברשת, שמציפות את הפייסבוק, טוענות שאם לאותם נזקקים כל-כך טוב כאן ולפיכך הם החליטו לבחור בנתניהו, אין באמת סיבה לעזור להם ולהיענות לקריאות לתרום ולסייע.

"לקראת חג הפסח, אני מזכיר לכם שבארץ חיים מאות אלפי אנשים שאין להם איך לחגוג", כתב אחד הגולשים בפייסבוק. "חשוב שלא תתרמו להם אפילו שקל. הם חלק ממזימה מתוזמרת היטב של גורמים בשמאל בנסיון להפיל את נתניהו, והם ממילא בחרו ממשלה שתשנה את המצב שלהם אז חבל שתתערבו ותהרסו. חג שמח!"

גולשת אחרת כתבה סטטוס הקורא גם כן להפסיק עם הסולידריות: "מהיום, אני רוצה שקט. מהיום כל אחד דואג לעצמו. אל תספרו לי על משכורות מינימום ועל אנשים שלא גומרים את החודש או על מפוטרים בדרום. לא רוצה לשמוע על ילדים רעבים ועל חד-הוריות במצוקה, על עובדי קבלן מתוסכלים ועל פנסיה נשחקת.

"אל תטיפו לי על 'החלטת העם והרוב קובע'. אני יודעת מה זו דמוקרטיה, רק שמהיום, שכול אחד ידאג לעצמו,בלי תוכניות טלויזיה על עצמאים מתמוטטים ועל טייקונים שאוכלים לנו את הפנסיה. בלי כתבות על בתי חולים עמוסים, רופאים מתוסכלים וכיתות מפוצצות אל תקריאו לי את אחוזי מקבלי תעודות הבגרות בדרום ולא את מדד העוני, העושר והכושלאמא שלכם.

"אל תתקשרו לבקש ממני תרומות ואל תספרו לי כמה רע לכם, תסתדרו לבד, אנחנו ילדים גדולים, נתנו לנו פתק להצביע, העם אמר את דברו, בוקר טוב ישראל, בוקר טוב תל אביב".

"פשוט סתמו וזהו"

גולש אחר כתב סטטוס ברוח דומה: "דרומים יקרים – אבטלה, יוקר המחיה, עליית מחירי הדיור, מפעלים שנסגרים, מפוטרים בני 50 בלי עתיד, מלחמות, קסאמים, הזנחה של הפריפריה. לא רוצה לשמוע יותר אף מילה. פשוט סתמו וזהו".

אחד הגולשים הדגיש את פילוח ההצבעה בבחירות וכתב פוסט נוקב: "40% לליכוד באשקלון, 43% לליכוד בשדרות, 31% לליכוד באשדוד. אני מבין שהם לא ספגו מספיק טילים. לא ראו מספיק מלחמות. לא קברו מספיק בנים ובנות. 47% בזרעית. עד שמצאתי אתכם אינעל דינאק. מזל שהמנהרות שאתם מתלוננים עליהם כל כך מצאו את הישוב שלכם בקלות. ומזל ענקי שבחרתם בראש הממשלה שהחליט להתעלם מזה. תודה לכם.

"41% לליכוד בדימונה, 33% לליכוד בירוחם, 28% במצפה רמון. 30% באופקים. אני מבין שהשכונות לאנשי הצבא בעיר הבה"דים שיוקמו מחוץ לערים שלכם כדי למנוע ממכם צמיחה עושות לכם רק טוב על הלב. אני כנראה מבין גם שלא נסגרו מספיק מפעלים. האבטלה עדיין לא בשיאה. 40% לליכוד בשכונת התקווה, 33% ביד אליהו, 27% בשפירא. זהו, בדיוק לא זכרתי באיזה שכונות אמרו שהממשלה נטשה אותם ולא טיפלה בתשתיות או בבעיית המסתננים שכבר ישנם בתוך השכונות.

"40% ברמלה, 33% בלוד – פשוט באמת שכחתי לרגע את 2 הערים המדהימות שנמצאות בתנופה כה חיובית בשנים האחרונות. בכלל לא ערים שבשש השנים האחרונות נחשבו לאבק וסתם מטרד בדרך לנתב"ג. 36% בשלומי. 39% בקרית שמונה. דיברנו על תנופה בערי הפריפריה נכון? 2 ערים עם דוגמא מצוינת. אפילו במסילת רכבת לכרמיאל הן לא משתתפות. לא מספיק עניים ולא מספיק מובטלים. עוד לא. עוד קצת.

"ולכלל אזרחי ישראל: זה בסדר. כנראה עוד לא מספיק רע. האמת? לא רע לי כל כך. אני עובד, חוסך לפנסיה, אני משכיל, אני גר בתל אביב. לא אגיד שטוב לי בטירוף, אבל אני עוד רואה אוכל במקרר שלי, אין לי ילדים אז עדיין לא גיליתי כמה החינוך פה פח. יש לי אוטו אז אני עדיין לא מרגיש את התחבורה הציבורית בארץ.

"אבל אתם? מה נסגר איתכם? איך אפשר לבכות בעין אחת ולהגיד כמה רע לכם ובעין השניה לראות את הפתק של מחל נכנס למעטפה? המסקנה מאד ברורה – עדיין לא מספיק רע לכם. רע לכם ואתם בוכים, ומתמרמרים עד כמה שכחו אתכם. אבל עוד לא. עוד קצת. עוד קדנציה אחת ותתעוררו למציאות נטולת עבודה, נטולת חינוך, נטולת פנסיה, נטולת אופק מדיני והכי גרוע – נטולת ביטחון. למקרה שחשבתם שיש לכם כזה – במילה אחת? פחחחח. אני מצבי טוב. מצבכם? בוקר טוב. בתיאבון, בישלתם את זה כל כך טוב. עם כל הלב והדמעות".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אנשי אכזרים כאלו באמת מכרו לכולם שהם יטיבו לחלשים?!

    הרעים הדואגים? |
    הגב