תביעה ייצוגית נגד פלוס500 ב-100 מיליון ₪

פעילות זירות הסוחר בישראל מוסדרת בחוק ניירות ערך, פלוס500 היא אחת משש חברות שקיבלו רישיון לניהול זירה

בית המשפט מתבקש גם לאסור על החברה לבצע הפסקות מסחר יזומות כאשר מסתמן שהיא בהפסד מול הלקוחות. לטענת המשקיע, הוא ביקש לממש ברווח למחרת משאל העם בבריטניה אופציות פוט אך זירת המסחר נסגרה בפניו בעוד שלמפסידים ניתן להמשיך לסחור כרגיל.

בבית המשפט המחוזי בתל-אביב הוגשה היום בקשה לאישור תובענה ייצוגית נגד חברת פלוס500 ישראל בע"מ בהיקף מוערך של 100 מיליון ₪. כמו כן, מתבקש בית המשפט לאסור על החברה הפסקה יזומה על-ידה של מסחר במכשירים פיננסיים.

פלוס500 היא חברה ישראלית מובילה ומוכרת בתחומה, המפעילה זירת סוחר במכשירים פיננסיים. היא חברת בת של פלוס500 העולמית, הנסחרת בבורסת AIM בלונדון לפי שווי בורסאי של כ-1.2 מיליארד ליש"ט ₪.

לטענת התובע הייצוגי, המיוצג על-ידי עו"ד חנוך ארליך, החברה פועלת תוך ניגוד עניינים אינהרנטי. פלוס500 מפעילה זירת סוחר מקוונת במכשירים פיננסיים. היא גובה עמלה מלקוחותיה בגין ביצוע העסקאות וכן משמשת צד נגדי לעסקאות. הואיל ורווחי החברה הם כנגד הפסדי לקוחותיה, היא מבצעת הפסקות מסחר יזומות הפוגעות בלקוחותיה, כאשר מתברר לי שהיא נמצאת בפוזיציה של הפסד. הפסקות המסחר מתבצעות בחוסר תום לב ובאופן סלקטיבי, טוען עו"ד ארליך בבקשה.

התובע הייצוגי, אשר תורג'מן, הוא לקוח החברה מאז חודש מאי 2012. לקראת משאל העם שהתקיים בבריטניה על המשך חברותה באיחוד האירופי הוא חזה שבעקבות הברקזיט תחול ירידה במדד ה-DAX הגרמני. המהלך התגלה כמוצלח ומניב ברווחים.

בבוקר יום 24.6.2016, למחרת משאל העם, ביקש תורג'מן לממש ברווח 12 אופציות 9400 Put יולי 2016 על מדד ה-DAX, אלא שאופציות ה-Put היו חסומות לביצוע פעולות.

בו בזמן, בדק תורג'מן ומצא כי אופציות Call 9800 יולי 2016 על מדד ה-DAX, שבאותם רגעים הראו דווקא הפסד (בניגוד לאופציות ה-Put), דווקא נותרו פתוחות לביצוע פעולות.

תורג'מן פנה לפלוס500 וביקש הסברים, אך נדחה בטענות שווא, ואף הוצע לו סכום של 1,638 אירו, "לפנים משורת הדין" כמחווה בשל היותו לקוח וותיק, וללא כל הסבר או פירוט.

לטענת עו"ד ארליך, חליפת ההתכתבויות בין הצדדים מעלה כי החברה מודה שהמסחר הופסק מיוזמתה; וכן שהדבר התבצע ביחס לקבוצה שלמה של לקוחות; היא מסרבת לתת תמונה מלאה באשר להפסקת המסחר בזירה, לנסיבותיה ולמניעה, למרות שניתנה לה הזדמנות מלאה ושלמה לעשות כן.

עו"ד ארליך טוען, כי גרסת החברה באשר להפסקת המסחר משתפרת ומתפתחת, וחלו בה ארבעה שינויים, עד שלבסוף התקבעה על הגרסה לפיה קושי בציטוט מהימן של המחירים בשווקים הוביל להפסקת המסחר. אלא שה"בדיקות" הנטענות שביצעה החברה לא גולו או פורטו, לא הולידו דבר מלבד תשובות מתחמקות נוספות.

מפעילי זירות הסוחר פועלים באמצעות האינטרנט מול משקיעים. הם סוחרים עם הלקוחות במכשירים פיננסיים שונים (נגזרי מט"ח, מדדים וכיו"ב). המפעיל מצטט באופן רציף מחירים לניירות ערך שבהם הוא מציע לסחור והלקוחות מבצעים בה עסקאות בהתאם.

פעילות זירות הסוחר בישראל מוסדרת בחוק ניירות ערך, פלוס500 היא אחת משש חברות שקיבלו רישיון לניהול זירה.

הקבוצה שבשמה מבקש עו"ד ארליך להכיר בתביעה כייצוגית הם כל לקוחות פלוס500 אשר החזיקו מכשיר פיננסי במועד שביצעה החברה הפסקת מסחר בזירתה שבוצעה ביוזמת החברה, בתקופה שחלה שבע שנים לפני הגשת התובענה ועד למועד הגשתה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. פלוס 500 רמאים משחקים נגד הלקוחות שלהם אין פלא שמס הלקוחות הצטמצם כולם מפסידים לא להתקרב מנסיוני האישי

    פלוס 500 רמאים משחקים נגד הלקוחות שלהם אין פלא שמס הלקוחות הצטמצם כולם מפסידים לא להתקרב מנסיוני האישי

    אשר |
    הגב