תביעה ייצוגית :תנובה הפחיתה את כמות החלב בשוקו

"ההפחתה בשיעור החלב במוצר אף הובילה לירידה של כמות החלבון "

השבוע הוגשה לבית המשפט המחוזי מרכז בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד תנובה המוערכת בכ-5 מיליון שקל. המבקש, צרכן של תנובה, מבקש לייצג את כלל לקוחות תנובה אשר רכשו אריזות ממוצרי השוקו בגדלים שונים, מהמועד שבו הפחיתה תנובה את הרכב המוצר, מ-96% חלב ל-81.5%.

עו"ד יוחאי גבע, בא כח המבקש טוען בשמו :"ההפחתה בשיעור החלב במוצר אף הובילה לירידה של כמות החלבון מ–3.5 ל–2.8 גרם לכל 100 מ"ל ולהפחתה בכמות הסוכר מ–8.8 ל–7 גרם סוכר לכל 100 מ"ל". מגיש הבקשה טוען כי הוא רוכש מזה שנים אריזות שונות של מוצרי השוקו של תנובה בגדלים שונים.

"המבקש בחן את האריזה שבביתו ונדהם לגלות כי מדובר באריזה 'חדשה', וכי בתחתית האריזה מצויין באותיות קטנות כי מדובר 'במתכון חדש', משל מדובר בעוגה שהוסיפו לה סילאן במקום דבש. אלמלא הכתבה המבקש לא היה מעלה בדעתו לבחון את האריזות. לא ייעלה על הדעת כי תנובה תציין באותיות קידוש לבנה כי המוצר מכיל '96% חלב', ואז כאשר המוצר החדש מכיל כמות נמוכה יותר של חלב תצניע תנובה שינוי זה.

יצוין כי מוצרי המתחרים כוללים אמנם מים אך גם רכיבי חלב כתחליף לחלב (חלב משוחזר). "היה על תנובה לציין את דבר השינוי ומהותו באותיות גדולות לא פחות מאלה בהם סומן הסימון אודות כמות החלב במקור"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.