"תביעות החרדים נוגדות את טובת עם ישראל"

הרב יובל שרלו על ההסכם הקואליציוני: "הביקורת היא על מי שנכנע לתביעות שלהם". ח"כ יוגב: "טעינו שהדרנו את החרדים"

הרב יובל שרלו, מבכירי הרבנים בפלג הליברלי של הציונות הדתית, התייחס אמש להסכם הקואליציוני בין הליכוד ליהדות התורה וטען כי "התביעות של החרדים נוגדות את טובת עם ישראל". בציוץ שהעלה בטוויטר כתב הרב שרלו: "לא הוגן לקרוא לחרדים "סחטנים". זכותם לתבוע, כמו כל סיעה…הביקורת צריכה להיות על מי שנענה לאותן תביעות הנוגדות את טובת עם ישראל וזהותו".

בתוך כך, ח"כ מוטי יוגב מ'הבית היהודי' העניק הבוקר ראיון לרדיו 'קול חי' והתייחס למו"מ בין מפלגתו לליכוד: "איננו רוצים להגיע למצב שאין לנו השפעה בנושאים כ"כ קרובים לנו כמו הדתות, מבינים את גודלנו ומעמדנו לאחר הירידה במנדטים בבחירות האחרונות, אבל לא מוותרים על הכל, אחרי שויתרנו על החוץ עבור ליברמן יש לנו דרישות מינימליות למספר תיקים ובלעדיהם לא ניכנס לממשלה".

יוגב הדגיש כי לא מדובר רק בשאלות פרסונליות אלא גם בשאלות עקרוניות. לדבריו: "אנו עומדים על העקרונות שלנו במו"מ מול הליכוד, הרי לא יעלה על הדעת שלא יבנו בירושלים, נושא הקפאה הבנייה, יידון ב-4 עיניים בין בנט לביבי היות ואנו מבינים את הרגישות של העניין בגלל הלחץ האמריקני המופעל על נתניהו בעניין, עינינו פקוחות לסביבה העולמית."

על המאבק סביב משרד הדתות אמר יוגב: "אנו רוצים שותפות בתחום הדתות, יש לנו אידאולוגיה ברורה בעניין, הג'ובים זה לא העניין כאן, החלטנו שאין מצב שלא יהיה לנו דריסת רגל בשירותי הדת ונעמוד על כך".

בסיום הראיון הכה יוגב על חטא בכל הקשור להתנהלות מפלגתו בקדנציה הקודמת: "הדרת החרדים היתה פסולה, הודינו בטעות הזאת לא פעם. לא גרמנו נזקים, הכל היה מכיוון יש עתיד, יש לנו אחריות כלפי הציבור הדתי בישראל, הממשלה הקודמת התפרקה בגלל המדיניות הקלוקלת של לפיד נגד החרדים, מקווים שהממשלה הבאה תהיה טובה יותר עבורנו ועבור החרדים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חוצפן השרלו הזה, כשבית היהודי חלבו את אוצר המדינה ולקחו מליונים רבים לכמה גרעינים תורניים גם במרכז הארץ ובין השאר בתל אביב, ומיליארדים רבים לכמה התנחליות מבודדות והפכו את מערך הגיור למושחת כך שבלי קריטריונים יכול כל אחד להתגייר אפילו עזמי בשארה, ואת רישום הנשואים כהכנסה קלה לרבני צהר. וניסו לגייס בכח (מה זה ענינכם) בחורי ישיבה, העברת 80% מתקציבי הישיבות למיעוט הישיבות הלאומיות, זה היה בסדר.

  אבל קצבאות ילדים, טפולי שיניים, מערך גיור אמיתי, רישום נשואים תקין, מניעת אפלית חרדים בתעסוקה, בגנים, בתקציבי הישיבות. זה לא בסדר.

  שרלו – התלונות שלך, הנחת רוח שלנו.

  יוסי |
  הגב
 2. יוצא ממנו ריח רפורמי ריח אין להם מה למכור דמגוגיה זולה שיילך ללמוד תורה

  דוד |
  הגב