תביעת דיבה: אבישי בן-חיים נגד 'בקהילה'(וידאו)

פרשן ערוץ 10 מאיים לתבוע את עורך בקהילה בעקבות דברים שכתב בעניינו בטורו השבועי. לסיפור המלא {הסדרה והסערה}

כאילו לא די בשבוע הסוער שעבר עליו מול התקשורת והברנז'ה החרדית, פותח אבישי בן-חיים חזית נוספת. היעד הפעם: עורך השבועון 'בקהילה', אברהם דב גרינבוים.

בן חיים מאיים להגיש ביעת דיבה נגד גרינבוים, זאת בשל דברים שכתב בטורו השבועי בעניינו, אליהם הוסיף – באהדה, יש לציין – כי הוא מגדיר את בן חיים "תלמיד חכם" מאחר והאחרון כתב את ספרו על הרב שך במשותף עם הגאון רבי ברוך שמואל דויטש, מראשי ישיבת 'קול תורה'.

"אם זה נכון שבעיתון החרדי ״בקהילה״ נכתב שאת הספר המוערך ״איש ההשקפה – האידיאולוגיה החרדית על פי הרב שך״ כתב איתי הגאון הגדול ומקורבו של הרב שך הרב דויטש (וגם אם זה היה במסגרת הסבר למבקר הכועס מדוע הוא "קורא לאבישי בן חיים ׳תלמיד חכם׳״). אם אכן כך נכתב המשמעות תביעת דיבה", כתב בן חיים בעמוד הפייסבוק שלו.

כאמור, השבוע עמד בן חיים במרכזה של סערה תקשורתית-חרדית, זאת בשל סרת כתבות על "ההתפרקות" שחווה החברה החרדית לטענתו.

מיד לאחר שידור הפרק האחרון התייחס בן חיים לביקורות שהוטחה בו ברחוב החרדי, בעיקר בכיוונם של עיתונאים ואושיות רשת שונות.

המגישה תמר איש-שלום סיפרה על כמות התגובות שקיבלה ברשתות החברתיות השונות, ובן חיים בתגובה טען כי הנוכחות של חלק מהחרדים ברשתות החברתיות וההתנתקות שלהם מ"חברת הלומדים" מהווה "התפרקות נוספת". צפו בדברים

לטענתו, "מעבר למה שדיברנו על האלמנטים של ההתפרקות. יש כאן עוד התפרקות של החרדיות החדשה שנוצרת מול עיננו…החרדיות הישנה היה בה חוסן מוסרי ובחרדיות החדשה זה מתפרק".

בן חיים הרחיב: "החרדיות הישנה בנקודת המחלוקת המרכזית עם "הישראליות" על הגיוס הסבירה "אנחנו לא מתגייסים כי אנחנו לומדים". החרדיות החדשה אומרת "אנחנו לא לומדים תורה, אנחנו בסמארטפונים וברשתות ובמה שצריך, ואנחנו לא עושים צבא כמו החילונים. בנוסף לכל זה אנחנו רוצים ההעדפות למשרות ציבוריות". לכן מבחינות מסוימות החרדיות החדשה הזאת במצוקה מוסרית מאוד גדולה. אין לה את המגן של אנחנו לומדים תורה ולכן מגיע לנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.