תביעת ענק נגד רשת החינוך של ש"ס(וידאו)

את התביעה הייצוגית, ע"ס 20 מיליון ש"ח, הגיש מורה המועסק ברשת. מנכ"ל הרשת בתגובה: "ההוראה ניתנה בתקופת היו"ר הקודם ובוטלה על ידי" {אולצו לעשות מנוי ל'יום ליום'}

מורה ברשת החינוך של ש"ס, 'מעיין החינוך התורני', הגיש תביעה ייצוגית של 20 מיליון שקלים נגד הרשת על כך שחייבה את המורים המועסקים בה לעשות מנוי לביטאון המפלגה 'יום ליום', תוך ניכוי עלות המנוי מתלוש השכר.

בתביעה נטען כי את הכסף לקחה הרשת ישירות מהמשכורות שהועברו דרכה ממשרד החינוך למורים. במשרד החינוך אמרו אמש שהם בודקים את הסיפור הזה ויטפלו בחומרה במידה ואכן הדברים נכונים.

עורך הדין קובי רפאלי, שהגיש את התביעה בשם המורה אמר: "רשת 'מעיין החינוך התורני' שהוקמה על ידי תנועת ש"ס ביצעה באופן שיטתי ניכויים שלא כדין משכר עובדיה לטובת מנוי לעיתון 'יום ליום' המזוהה עם התנועה…המנוי נכפה על העובדים והסכומים ביחס לאלפי עובדי הרשת מצטברים למיליוני שקלים. מדובר בעבירה בוטה על חוק הגנת השכר, שהיא גם עבירה פלילית. חמור שכך נוהג גוף שמתוקצב על ידי משרד החינוך. מטרת התביעה היא להחזיר את הכסף לעובדי הרשת".

מנכ"ל הרשת, חיים ביטון, מסר בתגובה: "ההחלטה לחייב את עובדי הרשת לחתום על מינוי לעיתון התקבלה בתקופת יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי. עם כניסתי לתפקיד לפני כשנה ביקשתי חוות דעת משפטית לעניין ונאמר לי כי הוראה כזאת נמצאת בתחום הספק. לפיכך, הוריתי מיידית להפסיק לחייב את העובדים לרכוש מינוי לעיתון. יתרה מכך: רכישת מנוי לעיתון כלל לא מוצעת עוד לעובדי רשת 'מעיין החינוך התורני'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.