תגובות מכפישות ב'הארץ' נגד גור: "להעמיד את ראשי הכת על רצח"

בכתבה של יאיר אטינגר הוא מביא בהרחבה את הפרשה שמטלטלת את הציבור החרדי. הגולשים יצאו מגדרם והגיבו בצורה מעוררת חלחלה כנגד אחת החסידות הגדולות בציבור החרדי.

"התאבדותה של אסתי וינשטיין מסעירה את העולם החרדי", זועקת כותרת ראשית באתר הארץ. בכתבה של יאיר אטינגר הוא מביא בהרחבה את הפרשה שמטלטלת את הציבור החרדי.

אטינגר מביא סיפורים מהספר אותה  כתבה וינשטיין,  שיצא כמסמך מחשב, ועובר כעת בין כתובות מייל של חרדים . בספר היא מגוללת את סיפור נישואיה עם בעלה, את ניסיון ההתאבדות שכשל כבר אז ("אעקוד את עצמי ולטובת כל המשפחה המכובדת והחשובה שלנו, למען לא ייגרם שום נזק נפשי וסביבתי מיותר"), וגם, על התקנות המחמירות של  –10,000 בתים של חסידי גור.

וינשטיין מתארת את הפגישה היחידה עם בעלה לעתיד, בזמן שהיתה בת 19: "את יודעת שבגור יש תקונעס", אמר וקולו רעד.. 'אני אסכים לשידוך כמובן', ידעתי באותו רגע באופן סופי. "אני מקווה שאת מודעת לכל הקשיים שיש בקיום כל החומרות של חסידות גור", התחיל את 'נאום החסידות' הידוע". תיארה.

בעקבות הכתבה בהארץ, הגיעו גם התגובות הזועמות והמסיתות של הגולשים שהאשימו את חסידות גור ,ב"רצח" , הגולשים יצאו מגדרם והגיבו בצורה מעוררת חלחלה כנגד אחת החסידות הגדולות בציבור החרדי. "הם כת", כתב אחד הגולשים, "הם יותר גרועים מדאע"ש", הקצין אחר. מגיב נוסף כתב: "התקנות של חסידי גור הן בניגוד גמור להלכה. הם שונים מכולם".

 

 

כך או אחרת, בחסידות גור עצמה מסרבים בתוקף להתייחס למקרה הכאוב, חלקים בתקשורת החרדית כינו את ההתעסקות בפרשה "מציצנות", אך ללא ספק, הפרשה הנוכחית היא ללא ספק אחת הפרשיות היותר כאובות שידע הציבור החרדי בעשור האחרון.

 

גור 4 גור 2 גור

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תקראו את הספר שלה!!!
  ותגלו כמה הזוי הבעל שלה
  וכמה הזויה חסידות גור והעומדים בראשיה- באמת הגיע הזמן שיעמדו לדין

  גור לך |
  הגב
 2. אפי' הנשיא אמר שקוראי הארץ הם פחות מקוראי המודיע!
  אז מה הלחץ מכמה טוקבקסטיים שרוטים כמו נשואת הכתבה???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב