תגובות סוערות של החכי"ם החרדים: "יום שחור שיזכר לדראון עולם"

בעקבות החלטת ועדת שקד לאשר את הסנקציות הפליליות שלפיהן בני הישיבות יושלכו לכלא  תגובות סוערות במערכת הפוליטית.

ח״כ יעקב ליצמן הגיב בתגובה: ״החלטת ועדת שקד להטלת סנקציות פליליות ללומדי תורה – היא אות קלון למדינת ישראל. הוועדה התגלתה כמבצעת הוראותיו של לפיד, שמשתמש בחרדים כמגן אנושי למילוי צרכיו הפוליטיים, על חשבון עולם התורה ובני הישיבות״.

״ראש הממשלה נתניהו אחראי ישיר להפקרת החרדים ופגיעה במעמדם ובזכויותיהם של בני הישיבות שתורתם אומנותם״.

״מלכתחילה לא סמכתי על וועדה זו ולא לקחתי בה כל חלק. המסקנות האיומות ממנה ברורות, מצערות וכואבות. מדינת ישראל הפכה מהיום להיות המדינה היחידה בעולם, בה מי שלומד תורה מואשם בפלילים״.

״מביש לראות את נציגי הבית היהודי שהפכו שותפים מלאים לפשע ההיסטורי שיירשם לדיראון עולם, בשל הרמת ידם נגד לומדי תורה״.

״כפי שהיה בכל הדורות – תמשיך תורת ישראל להתקיים, בני הישיבות ימשיכו לשקוד באהלה של תורה, ללא חשש מסנקציות, קנסות או מאסר, על אף אלו המנסים לפגוע בהם, חלילה״.

ח"כ מוזס אמר בתגובה : היום נכתב פרק נוסף בהסטוריה הנוראה של רדיפות הדת היהודית. זהו יום שחור שיזכר לדראון עולם. זו ממשלה אכזרית שבהנף חוק מכריזה על ציבור שלם של לומדי תורה כעבריינים. לא נשכח ולא נסלח. לומדי התורה ימשיכו לשקוד על התורה בלי קשר לחוק.

ח״כ פרוש אמר בתגובה; ״הליכוד בראשות נתניהו והאחים לפיד ובנט הכריזו מלחמה על לומדי התורה, ויזכרו לדיראון עולם כמי שהביאו לכך שישראל תהא המדינה היחידה בו יחוקק חוק להשליך את לומדי התורה לכלא. גזירות קשות אלו אשר זכורים לנו מתקופות אפילות בהיסטוריה היהודית, יביאו לתסיסה בלתי פוסקת במרכזי היהדות בכל העולם כולו. והיהדות החרדית תצא כמקשה אחת נגד הקמים עליה והיא תנצח״.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. פתיים הם מי שחשבו שישיבתם בתוך הוועדה לשיוויון בנטל תעזור, בוז לכם! וועדת פלסנר התפרקה היות ולא היה בה שיתוף פעולה חרדי, ועל זה נאמר מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו!

  יוסי |
  הגב
 2. גימטריה )@ (יאיר לפיד – 354 – המצרי) @ המן – 95 – בגץ) ***
  (נפתלי בנט 631 פתי מאמין)@ ***@ (בנימין נתניהו -683- בית סוהר)

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב