תג מחיר – הישיבה שנסגרה על ידי משרד החינוך, מגייסת תלמידים

הישיבה התיכונית "דורשי יחודך" ביצהר, שנסגרה לפני שנתיים וחצי, לאחר הוראת משרד החינוך, זאת בשל מעורבות תלמידים בישיבה בפעולות 'תג מחיר', מגייסת תלמידים חדשים לפתיחה מחודשת לקראת השנה הבאה ואף ערכה יום פתוח.

הישיבה התיכונית "דורשי ייחודך", שבהתנחלות יצהר בשומרון, נסגרה לפני כשנתיים וחצי בעקבות החלטת משרד החינוך לשלול את רישיונה, הדבר אירע בגלל התנהגות אלימות של תלמידיה כלפי פלסטינים וכוחות ביטחון בשטחים.

הישיבה, שכונתה "ישיבת תג מחיר", היא ישיבה הקשורה לישיבה "עוד יוסף חי".

בגל"צ חשפו הבוקר, כי למרות ההחלטה של משרד החינוך, בחודשים האחרונים נשלחו מכתבים המזמינים את תלמידי כיתה ח', להגיע לישיבה ליום פתוח לשנת הלימודים הבאה, יום של לימוד לאבות ובנים, לקראת פתיחת שנת הלימודים הבאה.

החלטת משרד החינוך, אז, לשלול את רישיון הפעילות של הישיבה היוותה תקדים – כיון שהתבססה בעיקר על חומר חסוי מהשב"כ.

דוקטור שמשון שושני,מנכ"ל משרד החינוך לשעבר, תקף בהחלטה בחריפות את הישיבה ואת רבניה, במכתב שנשלח לישיבה נאמר "תלמידי המוסד מעורבים בפעילות אלימה נגד תושבים פלסטינים ונגד כוחות הביטחון, לרבות בשעות הלימוד בישיבה, ורבנים מרכזיים בישיבה תומכים או מעורבים בפעילות האלימה ואף מעבירים לתלמידים תכנית המסיתים לפעילות מעין זו".

החשיפה גררה תגובות בממשלה השר עוזי לנדאו אמר "אני לא מכיר את הפרטים, אבל צריך שלא יהיה שום ספק, כל דבר שקשור בתג מחיר, צריך להיות עמוק בבית הסוהר".

השר עמיר פרץ הגיב כי "צריך להיות מסר חד משמעי של כל כל המערכות, שצריך לגדוע את התופעות האלה, בוודאי כאשר מדובר בחממה במסווה של בתי ספר, במסווה של מערכת חינוך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.