תדהמה בארה"ב: טראמפ חשף לרוסים מידע מסווג"

על פי דיווח ב'וושינגטון פוסט' נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חשף מידע מסווג ביותר בפני שר החוץ הרוסי והשגריר הרוסי במהלך ביקורם בבית הלבן בשבוע שעבר.

טראמפ  מסתבך? על פי דיווח ב'וושינגטון פוסט' נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ חשף מידע מסווג ביותר בפני שר החוץ הרוסי והשגריר הרוסי במהלך הביקור של הרוסים בבית הלבן בשבוע שעבר..

בכירים בבית הלבן טענו כי טראמפ בהדלפתו העמיד בסכנה מקור מודיעיני שעסק בפעילות נגד דאע"ש.. בשבוע שעבר אירח טראמפ את שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב והשגריר סרגיי קיסליק בחדר הסגלגל. בכירים בממשל טוענים כי טראמפ החל לשתף בפרטי פרטים מידע על דאע"ש. שעסק בין היתר על הסיבה שארה"ב מגבילה לעלות מחשבים למטוס ממדינות זרות.

 המידע שטראמפ מסר לרוסים הגיע ממקור שמשתף פעולה עם ארצות הברית. ובגלל רגישות המידע  הוא הוגבל גם בפני בכירים בתוך הממשל האמריקני. המקור המודיעיני שהעביר לטראמפ את המידע המסווג  מחזיק בגישה לעבודה הפנימית בדאע"ש והוא לא נתן לארצות הברית אישור לשתף את המידע עם רוסיה.

 

בתום הפגישה של טראמפ עם מקבילו הרוסי, בבית הלבן נקטו  צעדים שנועדו למזער את הנזקים שחולל טראמפ במו פיו. גופי הביון הרימו  טלפונים ל-CIA ולסוכנות לביטחון לאומי. "מדובר במידע ברמת 'מילת-קוד'", אמר בכיר אמריקני "טראמפ חשף יותר מידע לשגריר הרוסי ממה שאנו משתפים עם בנות-בריתנו", הוסיף.

רק בשבוע שעבר  פיטר  טראמפ את ראש ה-FBI ג'יימס קומי, שהיה עסוק בחקירה על הקשרים שניהל טראמפ עם הרוסים במהלך הבחירות, קומו הקצה לחקירה משאבים וככל הנראה  זה מה שהביא להחלטה הדרמטית לפטרו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.