תדהמה בבית העלמין: הרב תקף מילולית את ראש העיר

רב צפון העיר חדרה הרב ישראל מאיר ביטון, עורר סערה בעיר בשל דברי עלבון שהטיח כלפי ראש העיר חדרה בהלווייתו של תושב העיר, פואר שירזי שהלך לעולמו לאחר מחלה קשה.

רב צפון העיר חדרה הרב ישראל מאיר ביטון, עורר סערה בעיר בשל דברי עלבון שהטיח כלפי ראש העיר חדרה בהלווייתו של תושב העיר, פואר שירזי שהלך לעולמו לאחר מחלה קשה.

פואד (80) היה ממקימי בית הכנסת ״רבי שמעון בר יוחאי בעיר״ בעיר במשך חייו עסק רבות בפעילות רבה למען הציבור בחדרה, סייע לנזקקים ותרם בסתר.

המנוח היה, אמור לקבל את פרס יקיר העיר מראש העיר, צביקה גנדלמן. לאחר שחלה הוחלט להעניק לבני משפחתו את הפרס על פעילותו למען הקהילה.

על פי הדיווח בידיעות אחרונות חדרה, הרב ביטון החל  מספיד למנוח, על פי עדי ראייה לכאורה, החל הרב ביטון להלום בראש העיר ולבזות אותו ברבים  ״אשריך שלא זכית לקבל את אות ההוקרה על עשייתך ההתנדבותית מידי מחלל שבת״, אמר ביטון בהספדו על המנוח. יש לציין כי . בהלוויה השתתף ראש העיר גנדלמן שנפגע עד עמקי נשמתו מהדברים .

אחד המשתתפים בהלוויה חזר מההספד כשהוא נסער, "באמצע הלוויה, לבזות בן אדם ברבים? הרב נשא דברים שפגעו מאוד בראש העיר, כולם הבינו מיד שמדובר בראש העיר,

תושב אחר אמר: "זהו בזיון  המת. זה היה מזעזע, הרב החל להספיד, ואז הוא פצח בדברי התרסה  כלפי ראש העיר, בקהל החל רחש בחש, רבים הרימו את ראשם בתדהמה. זה היה הזוי״.

אחד העסקנים בחדרה סיפר לקוקר כי הוא פנה לראש העיר לאחר דברי ההספד והביע את מחאתו על הדברים," כך לא דרכה  של תורה, הרי נאמר שהמלבין פני חבריו ברבים אין לו חלק לעולם הבא".  .

תושב חילוני בחדרה אומר בשיחה לקוקר  "אני דן אותו לכף זכות,הרב ישראל ביטון הוא לא רב של צפון חדרה הוא פשוט תפר לעצמו טיטל של רב צפון חדרה, הוא לא מוסמך מטעם שום גוף ובטח שלא מקבל שכר על פעילותו – זה בגדר "התחזות"

.

מקורביו של הרב ישראל ביטון מסרו לעיתונות המקומית בחדרה: ״מדובר בסערה, בכוס מים ובניסיון לייצר הון פוליטי משום כלום. אין רב בעיר שלא מדבר על החובה של קדושת השבת בכל תקופה"

 

ראש העיר סירב להתייחס לדברים, אך  בעיריית חדרה אישרו לקוקר את הדברים, מקרובי ראש העיר סיפרו כי ראש העיר התבטא לאחר מכן כי  "הוא לא מצפה להתנהגות כזאת מרב בישראל".

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אמר את האמת, למת.

  כתוב שמי שמשקר בהספד על הנפטר, גורם שיענישו את הנפטר.

  מה הבעייה? |
  הגב
 2. ככה אנחנו הביטונים. ניכנס בכל מי שלא מקבל את מרותינו. ומי שלא מבין שאנחנו מנהלים את חדרה יקלוט מאוחר יותר שאנחנו מנהלים גם את פתח תקוה ולאט לאט את כל המדינה. מי שיגזים נדרוס אותו ברבים

  שלמה ב. |
  הגב
 3. אם הוא מחלל שבת בפרהסיה א"כ אמרו עליו את האמת ולמה זה עלבון. ואם ראש העיר מתבייש בזה שהוא מחלל שבת (וזה כבר שיפור לפחות שהוא מתבייש שהוא מחלל שבת) אז בקשה שיפסיק לחלל שבת כמו הנוצרים והמוסלמים ושיתחיל להתנהג כיהודי ולשמור שבת ולא להתבייש בזה שהוא יהודי. וכל הכבוד לרב שאמר את האמת בפנים

  שלומי |
  הגב
  • יש גבול לפגוע באדם אם ראש העיר או אדם מהשורה המלבין את חברו מפני רבים כאילו שפך דמים אני אישית מכיר את המנוח התפללתי איתו הרבה שנים הדבר האחרון שרצה שהספד של הרב יפגע באדם כלשהו על זה אני מיצר על הרב להתנצל מפני ראש העיר

   עמיקם |
   הגב