תדהמה בעוטף: החקלאים שניזוקו מהעפיפונים לא יפוצו

לטענת שער הנגב, הפיצוי יינתן רק על חיטה שנקצרה בין 18 במאי עד 10ביוני – בעוד שטרור ההצתות החל שבועות אחדים קודם לכן

המועצה האזורית שער הנגב טוענת כי משרד החקלאות מסרב להעניק פיצויים לחקלאים ששדותיהם ניזוקו מעפיפוני תבערה במהלך חודש מאי.

כזכור, אתמול פרסם המשרד כי יעניק פיצויים לחקלאים שקצרו את שדות התבואה שלהם מוקדם מהרגיל בשל טרור העפיפונים, שכילה עד כה אלפי דונמים.

אלא לטענת שער הנגב, הפיצוי יינתן רק על חיטה שנקצרה בין 18 במאי עד 10ביוני – בעוד שטרור ההצתות החל שבועות אחדים קודם לכן.

ראש המועצה האזורית שער הנגב, אלון שוסטר אמר: לא ניתן שחקלאי כפר עזה ומפלסים ייאלצו להתמודד עם נזקי טרור העפיפונים לבד. פנינו כבר למשרד הביטחון, כדי שיסייעו לנו במאבק".

לדברי שוסטר, "עוד אמר שוסטר: "גם במס רכוש צריכה להיות הבנה שלשריפות האלו יש השלכות עצומות וישנו נזק כלכלי אדיר, ישיר ועקיף. מלבד הנזק לתבואה יש גם נזק עקיף לברזי ההשקיה, לקוי המים ולציוד האלקטרוני בשדות. ללא פיצוי ישיר ועקיף ממס רכוש וללא פיצוי של משרד החקלאות לאגודת שכ"מ, לא נוכל כולנו לומר כי פעלנו באופן הצודק והראוי מול כלל חקלאי עוטף עזה".

עפיפוני תבערה שנשלחו מעזה גרמו אתמול בצהריים לדליקות בכמה מוקדים בעוטף עזה. אחת השריפות פרצה סמוך מאוד לפסי הרכבת, בפאתי קיבוץ ניר עם. שדות תבואה עלו באש גם באזור בארי וכיסופים שבחבל אשכול.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.