"תהליך גיוס העובדים להיי-טק צריך להמשך מקסימום שבועיים"

החידוש הגדול ביריד, הוא היותו היריד הראשון בישראל שהתקיים בצורה דיגיטלית.

מאות סטודנטים ובוגרים השתתפו אמש ביריד התעסוקה הדיגיטלי הראשון בישראל של המרכז האקדמי לב (מועמדים שמקבלים הצעות מדויקות יותר ביריד כיוון שהמעסיקים רואים את הנתונים בצורה טכנולוגית ויכולים לזמן את המועמדים המתאימים און-ליין).

 

"אין שום סיבה שאנשי ההייטק יחפשו עבודה במשך חצי שנה", מסבירה יעל גנדמן, מנהלת מדור ההשמה במרכז האקדמי לב "לא מדובר ביריד לשם היריד, אלא לשם התעסוקה"

 

היריד התקיים במרכז האקדמי לב בירושלים ,ומדובר ביריד התעסוקה הדיגיטלי הראשון בישראל, בהשתתפות עשרות חברות ההייטק וההנדסה המובילות בישראל, וכ-500 סטודנטים וסטודנטיות, בוגרים ובוגרות, שהגיעו ליריד למצוא את המקום העבודה המקצועי הראשון שלהם, כפתיחה לקריירה בעולם ההייטק והטכנולוגיה.

 

החידוש הגדול ביריד, הוא היותו היריד הראשון בישראל שהתקיים בצורה דיגיטלית. שימוש ביתרונות הטכנולוגיה מחד, אך מבלי לאבד את יתרונות המפגש האישי עם המגייס מאידך.

 

הסטודנטים והבוגרים יצרו פרופיל באפליקציה הייעודית ליריד של חברת ICV, וקיבלו באופן מיידי, בהתאם להעדפותיהם, את רשימת עשרות החברות והארגונים המתאימים להם המשתתפים ביריד לפי סדר ואחוזי ההתאמה, כמו גם בדיקה עד כמה משתלם להם לעבוד באותה משרה לפי זמן נסיעה לעבודה ברכב או בתחבורה ציבורית ופקקי הבוקר, האם הם מתאימים מבחינת שפות התוכנה הנדרשות למשרה ודרישות מקצועיות נוספות. כתוצאה מכך, המועמדים לא נדדו בין העמדות אלא הגיעו קודם כל למעסיקים עם הפוטנציאל הגבוה ביותר עבורם להתקבל לעבודה.

 

בנוסף, המעסיקים ראו בזמן אמת את נתוני המועמדים וזימנו אותם לראיון בלחיצת כפתור, תוך יצירת קשר אישי והכרת המועמד. כך נחסך הן מהמעסיקים המחפשים עובדים והן מהסטודנטים והבוגרים הצורך לבזבז ניירת שהולכת לפח, תוך שהמעסיקים מקבלים ניטור מלא של כל המידע, ואפקטיביות בסינון המועמדים ובהמשך ההתקשרות איתם.

 

מנהלת מדור ההשמה במרכז האקדמי לב יעל גנדמן מסבירה כי "אין סיבה שאנשי ההייטק בישראל יחפשו עבודה במשך חצי שנה כאשר הביקוש לעובדים כה גבוה, תהליך גיוס העובדים צריך לקחת שבועיים. היריד הדיגיטלי מאפשר ליצור חיבור מהיר ומדויק בין המעסיק והמועמד. לא עוד ערימת ניירת מיותרת ובזבוז זמן". עוד היא מוסיפה כי "מכיוון שעד כה טרם נמצאה שיטה להעביר נוכחות אנושית על כל היבטיה הרגשיים והנפשיים באופן וירטואלי, עדיין נדרש מפגש פנים אל פנים, במסגרתו ישנה היכרות עם האדם שמאחורי קורות החיים. את קורות החיים המודפסים החליפה ביריד שלנו העברת מידע דיגיטלי באמצעות הסמארטפון מהמועמד למערכת הממוחשבת של המעסיק, בתהליך ידידותי יעיל ומהיר יותר, ובו בזמן נשמר המפגש הבלתי אמצעי בין הצדדים".

 

"בירידי התעסוקה המסורתיים המציאות היא שרבים מקורות החיים הולכים לאיבוד בתהליך ולא מגיעים לחיבור למשרות קונקרטיות שנפתחות, בגלל ששיטת העבודה היא ידנית, ועל כן מסורבלת ואיטית", מסביר מייסד משותף ומנכ"ל ICV רון סטרינסקי. "האפליקציה שלנו הופכת את התהליך לפשוט, מאפשר למועמדים להציע את עצמם בקלות למאות מעסיקים בחברות ההייטק והטכנולוגיה, תוך התאמה מירבית לכישורים ולמרחק ממקום העבודה, ולמעסיקים מאפשר הן לפגוש את האנשים פנים אל פנים והן לקבל את המידע המדויק לו הם זקוקים".

 


חברת ICV, פיתחה במיוחד עבור היריד אפליקציה מיוחדת, המבוססת על האפליקציה הקיימת של החברה שהושקה לפני מספר חודשים ואותה הורידו עד כה 23,000 היי-טקיסטים. אפליקציית היריד מאפשרת תהליך יעיל, ממוחשב ומתועד הן מצד המועמדים והן מצד המעסיקים, זאת תוך שילוב אלגוריתם המנתח את מידת ההתאמה של המועמד לתפקיד לפי כישוריו, ללא ניירת מיותרת מחד, ותוך קיום תקשורת ישירה ואישית במהלך היריד מאידך.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.