תהליך השלום חוזר: אבו מאזן מוכן להיפגש עם נתניהו – והחרדים בדרך לממשלה

האם הבית הלבן יצליח להתניע את תהליך השלום ? בתום שיחה שקיים יושב ראש הרשות, אבו מאזן, עם ג'ון קרי לאחרונה, הוא הביע לראשונה את הסכמתו להיפגש עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

אבו מאזן ייפגש עם נתניהו לא בשביל לאכול ארוחות ערב במלון המלך דוד בירושלים, הוא אמנם יסב לצד נתניהו  ויסעד את לבו במטעמים שיעלו על השולחן, אולם הנושא המרכזי שיעלה  בשולחן הוא: חידוש התהליך המדיני.

מאחורי הקלעים  נעשים מאמצים לארגן פגישה בין השניים בשבועות הקרובים.

את הדברים אמר אבו מאזן בתום השיחה עם קרי, שבה שמע מסרים חיובים. קרי הסביר לאבו מאזן כי ראש הממשלה בשל לדון בכל סוגיות הסדר הקבע, ואף יסכים לשקול שחרור של אסירים פלסטינים מבתי הכלא בישראל. קרי גם ציין בפני אבו מאזן כי ממשלת ישראל הקפיאה באופן בלתי רשמי את הבנייה מעבר לקו הירוק.

 הנשיא אובמה שאוכל קש ותבן בזירה המדינית, הן בבית והן בחוץ, רוצה להביא לאיזשהו הישג בזירה המדינית,  בנתיים קרי שעובד שעות נוספות ומפעיל לחץ עיקש במיוחד על נתניהו ועל אבו מאזן כדי לחדש את השיחות.

ומה יעשה בנט? זה כבר סיפור מעניין בפני עצמו: נדמה כי ההצהרות הבומבסטיות של 'האיש והבית' הן רק הפרומו לעומת היום שאחרי הפסגה בין נתניהו לאבו מאזן, החרדים יכולים להתחיל לשחרר אנחת רווחה: הימים של בנט והחברים הולכים ומתקצרים בקואליציה השברירית ביותר שהוקמה בישראל בשנים האחרונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.