תואר ראשון – לומדים לפרוטוקול או כדי להעשיר? תחומי הלימוד המרתקים ביותר

אחת השאלות שכל צעיר או צעירה שואלים את עצמם כאשר הם מסיימים צבא, האם ללכת ללמוד באוניברסיטה תואר ראשון, את מה שהם אוהבים או את מה שיביא להם פרנסה ויכניס להם כסף בעתיד. לפעמים שני הדברים משתלבים יחד ואז אין בעיה, אך מה קורה שבצד אחד יש תחומים שאנחנו אוהבים שאין סיכוי להתפרנס מהם, ובצד השני יש תחומים שאנחנו לא ממש מתחברים אליהם, אבל הם יעזרו לנו להתפרנס בצורה מכובדת?

אם תשאלו את ההורים אז הם יגידו לכם העיקר שתלמדו משהו שתהיו שמחים ומאושרים איתו, אך עדיף שתחשבו על העתיד שלכם אז תלמדו משהו שגם יכניס לכם כסף. כלומר תחביבים זה נחמדים, ללמוד לפרוטוקול זה יפה, אך צריך להיות ריאליים. צריך לומר את האמת, יש משהו בדברים האלה, הבעיה היא, שלא לכל אחד זה מתאים. לא כל אחד מתחבר למינהל עסקים, מדעי המחשב, ואפילו לא פסיכולוגיה.

לימודים לפרוטוקול ולהעשרה

אם היינו צריכים את תחומי הלימוד בין מקצועות שמתאימים ללימודים לצורכי פרוטוקול ובין כאלה שמתאימים לפרנסה. החלוקה צריכה להיות על פי הביקוש בשוק ורמת השכר. בין המקצועות שהיינו מוצאים בטור של הביקוש והשכר הגבוה היינו מוצאים, עריכת דין, מדעי המחשב, הנדסה תעשייה וניהול, כלכלה, ביולוגיה, רפואה, מדעים מדויקים ועוד. בין המקצועות שהיינו מוצאים בתחתית הרשימה, כלומר מקצועות שמתאימים יותר בתור תחביב, שם יש מקצועות כמו מדעי המדינה, קולנוע, תיאטרון, מקצועות טיפוליים, מקצועות ממדעי הרוח. מקצועות אשר המשותף להם הוא שמי שלומד אותם, בוחר הרבה פעמים עוד מקצוע ללמוד, בשביל שהוא יוכל להתפרנס ממנו.

כאן עולה השאלה, כיצד אפשר באמת לשלב בין השניים בצורה נכונה, שגם נרוויח וגם נהנה. אז יש לכך 3 אפשרויות:

  • תואר ראשון במקצוע אחד, תואר שני במקצוע אחר – אפשרות זו משלבת בין השניים. מצד אחד לעשות תואר ראשון במקצוע שגורם לכם יותר הנאה, ללמוד טוב וללכת על תואר שני בתחום שתוכלו להתפרנס ממנו.
  • תואר ראשון משולב – אתם יכולים גם ללכת על שילוב בתואר ראשון, מקצוע שאתם רוצים ללמוד לצד מקצוע שיקל עליכם למצוא עבודה. אומנם החיבור הוא לא תמיד אידיאלי, וגם מבחינה פרקטית זה ידרוש מכם לא מעט מאמץ, עם זאת, אתם כן תוכלו למצוא דברים מקבילים שיכולים לעזור לכם ללמוד טוב יותר וגם ליהנות יותר.
  • לימודים מחוץ לאקדמיה – אתם יכולים לעשות תואר ראשון לצורך פרנסה, אך במקביל או לאחר מכן ללמוד את מה שאתם אוהבים לצורך הפרוטוקול, במקום אחר. לא כחלק מלימודים אקדמיים. זה יאפשר לכם לסיים את התואר עם מקצוע ביד, וגם ללמוד בלי לחץ את שני התחומים, שכן לא תלמדו אותם במקביל.

 

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.