תוך 10 ימים : מסקנות מטיסת אל על

יו״ר הועדה, ח״כ כבל: הועדה דורשת תוך 10 ימים את הדו״ח המלא של חברת אל-על בנוגע לטיסת השבת.

יו״ר הועדה, ח״כ כבל אמר בועדת הכלכלה של הכנסת כי הועדה דורשת תוך 10 ימים את הדו״ח המלא של חברת אל-על בנוגע לטיסת השבת.

הדברים נאמרו בדיון שהתקיים היום בוועדת הכלכלה בנושא הנהלים בחברת אל-על על רקע טיסת השבת ועל עדויות של הזזת נשים בטיסות .

יו״ר החברה הודיע כי החברה לוקחת אחריות על הנעשה ובעניין הזזת נוסעים קבע כי התקנון ברור מאוד ואם נוסע לא רוצה לשבת במקום מסוים ואין מקום אחר בטיסה הוא יורד מהטיסה.

יו״ר הועדה ח״כ כבל: שכל ישר יכול לפתור כל בעיה. אלימות במטוסים מתקיימת בכל חברה כמעט בעולם, ולא פעם שמענו טיסות שנחתו מהסיבות של התפרעות נוסעים בטיסה.

יו"ר הוועדה איתן כבל (המחנה הציוני): שכל ישר יכול לפתור כל בעיה, הסיפור של טיסת השבת, הטיסה המפרסמת נודע לנו עליו מהכתב יהודה שלזינגר, בדיון אנו נברר אם ישנו סיפור דרך או דף פעולה למקרים מהסוג הזה. ואם היה למה לא פעל ואם לא קיים אנחנו נדרוש לקיים אותו. אין ספק שאל על מקיימת עשרות אלפי טיסות בשנה, ואנחנו מצפים תמיד שלעולם לא יהיה.

יו"ר הוועדה כבל תבע מיו"ר החברה אלי דפס והצוות לקבל עד 10 ימים רשימת כל מקבלי הפיצויים מהחברה. כמו כן דרש לקבל את הדוח שיעסוק בשאלות האלימות או לא. וציין : "התחקיר אמור לעסוק מן המסד ועד הטפחות. מה הפעולות בעקבות הדוח שאל על הולכים לבצע? אני את זה גם רוצה שתגישו לנו. אני מבקש לקבל בתוך עד לא יאוחר 10 ימים את המסמך שבו כל מקבלי הפיצויים מאל על לעיכובי טיסות והסיבות למתן הפיצויים, זה לא דוח סודי. צריכים לכבד, אין דבר בחיים שאי אפשר לקחת אותו לנקודת הקצנה."

כבל הוסיף: "דבר חשוב והוא שצריך להכיר בסיטואציה ויושב ראש החברה כאן עשה את זה מתוחכם מאוד, הייתה כאן סערת רגשות שליוותה את כולם. אני לא רוצה שנרד לרזולוציה, ברור שהיה כשל, אני מנסה ללכת קדימה בעניין הזה, התחושה הציבורית הייתה ושלי אישית, שפתחתי את התקשורת באותה מוצאי שבת שלילית. אלימות במטוסים מתקיימת בכל חברה כמעט בעולם, ולא פעם שמענו טיסות שנחתו מהסיבות של התפרעות נוסעים בטיסה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.