תולה ארץ על גלימה: חוק עמאר נקבר? כל הפרטים על היום הסוער בכנסת

דרעי אטיאס ובכירים בתנועה נאבקו בשעות האחרונות מול השעון במטרה לטרפד את מינויו של הרב עמאר לכהונה נוספת לרה"ר לישראל.

ממש פני שהועלה להצבעה בקריאה ראשונה,  נדמה כי 'חוק עמאר' נקבר בארכיון והוסר מסדר היום, מה שיביא לגניזת הדיל -עמאר – סתיו.

קודם לכן הוברר , כי במסגרת הפשרה עם הבית היהודי, יו"ר הבית היהודי השר נפתלי בנט יבחר 15 נציגים מתוך עשרים הנציגים שיתווספו לגוף הבוחר את הרבנים הראשיים וראש הממשלה יבחר את חמשת הנותרים, דרעי שחשש מבחירת הרב סתיו הביא לגניזת החוק.

אולם גורמים בש"ס טוענים כי חוק עמאר לא נגנז והוא יעלה לדיון ביום שני .

למי שלא בקי בנבכי הפרטים, נעשה קצת סדר:  המערכת בש"ס נחלקת  לשני חלקים, מצד אחד הכוורת של הרב עמאר, ניסים אלקסלסי יעקב מרגי, ועוד שורה של בכירים נוספים.

 אותם בכירים מכינים את היום שאחרי מרן, ומבינים כי במידה והרב עמאר יחבוש את גלימת הרב הראשי לכמה שנים נוספות, אלקסלסי ומרגי,ינהיגו בעתיד הלא כל  כך רחוק את תנועת ש"ס.

דרעי לעומתו, ואנשיו חוששים, ובצדק, ולפיכך הוא ואנשיו עושים כל מאמץ לטרפד את חוק עמאר.

 על פי אותם בכירים בש"ס, הם טוענים, כי בבוקר עלו בכירים בש"ס למעונו של מרן ואלו לוחצים מהבוקר על מרן כדי להביא לקרע עם הגר"ש עמאר.

אותו אנשים המוזכרים לעיל: פועלים משעות הבוקר לפרסום מכתב של אביו נגד הגר"ש עמאר. מרן הגר"ע יוסף אמר להם,  "אני סומך על הרב עמאר תנו לי ללמוד תורה בשקט".

 עם זאת ,בהוראת הגר"ע יוסף ש"ס תתנגד לסעיף בחוק המקנה לבנט סמכות למנות חמישה רבנים בגוף הבוחר. טרם ניתנה ההוראה למשוך את החוק שהוגש ע"י ח"כ מיכאלי מש"ס.
במקביל מוסרים אותם גורמים בסביבתו של הרב עמאר כי עוזרו של דרעי עומד בראש המטה המשפטי לטירפוד חוק עמאר.

מקורבי דרעי כבר ישבו מול משפטנים בכירים ומנסים להביא לטרפוד חוק עמאר מבחינה משפטית.

 במהלך ישיבת בועדת הפנים היועץ המשפטי ב בחוו"ד בשם היועה"מ לכנסת אייל ינון: "חוק עמאר הנוכחי אינו חוקתי ולא יעבור במבחן בג"צ".

ולמרות הכל הצעת חוק הרב עמאר אושרה היום (ד‘) על ידי ועדת הפנים של הכנסת ועברה סופית לקריאה ראשונה למליאה . הצעת החוק צפויה לחזור, עוד היום, להכנה לקריאה שנייה ושלישית בוועדת הפנים.

בתום מסע הספינים של ראשי ש"ס ישיבת הכנסת ננעלה, 'חוק עמאר' לא יעלה היום להצבעה. בעקבות אי הסכמה בין אנשי ש"ס ויהדות התורה לתוואי החוק, לטענתם הגר"ע יוסף הביע את התנגדותו למינויו של הרב סתיו לתפקיד הרה"ר.

גפני בתגובה לדחייה : מדובר חוק של דילים שמבזה את הרבנות. הייתה הוראה של גדולי התורה שלא יעבור החוק. עשינו כל מאמץ עם כל תרגיל פרלמנטרי אפשרי ואני שמח שהחוק לא עלה. אני חושב שסיימנו עם החלק הזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.