תומכים ב'תמך': מענק מיוחד לעמותת 'תמך' מיהודי לוס אנג'לס

מענק מקרן הקהילה היהודית של לוס אנג'לס, הועבר לאחרונה לעמותת "תמך". "תמך" פועלת למען שילובן של נשים חרדיות בשוק התעסוקה.

עמותת "תמך" העוסקת בשילוב נשים חרדיות בשוק התעסוקה, זכתה לאחרונה במענק, מקרן הקהילה היהודית של לוס אנג'לס. המענק יסייע בהרחבת פעילות "תמך" ברחבי הארץ ולפתיחת ערוצי פרנסה נוספים לנשים חרדיות.

עמותת "תמך" פועלת מגוונות מזה כעשור למען שילובן של נשים חרדיות בשוק התעסוקה. העמותה, שהוקמה ב-2005 סייעה עד כה בהשמת 5000 נשים חרדיות במקומות עבודה שונים ברחבי הארץ. הפעילות התאפשרה הודות לכלי הכשרות מקצועיים, בהם קורסים רלוונטיים, אשר סייעו למעסיקים לשלב את בוגרות הקורס בצורה הטובה ביותר.

הפעילות מול המעסיקים הינה אחת ממיזמי הדגל של הארגון. בתמך יוצרים קשר עם בעלי החברות, בונים פלטפורמה מתאימה לקליטת עובדות חרדיות, מממנים לנשים הכשרה מקצועיות הנדרשת לתפקיד ומלווים אותן עד לשילובן המלא בחברה.

בשנת 2013 פתחה תמך את המרחב העסקי, "האב ירושלים" , המיועד לנשים חרדיות עצמאיות. ה"האב" מספק לבעלות העסקים מקום נח לעבודה יומיומית, ציוד מתקדם ושירותי רשת. במקביל מתבצעת ב"האב" פעילות נטוורקינג אפקטיבית, מעטפת יעוץ וסדנאות לקידום עסקים.
הגב' שיינדי באב"ד מנכ"לית תמך מברכת על התרומה :" אנו שמחות לשתף כי עמותת תמך הינה החלוצה והמובילה בתחום שילוב חרדיות בשוק התעסוקה בישראל".

בתמך שבעי רצון מהעובדה שרוב מוחלט של הנשים אשר עברו דרך תכניות ההכשרה, מצאו עבודה בשוק התחרותי. אלה שלא מצאו, הופנו לתכניות תעסוקה אחרות שהתאימו לצורכיהן ולרצונן באותו הזמן.

"פילנתרופים ותורמים מהקהילה סיפקו לנו את המימון הנדרש, אך עם זאת נדרשה לנו תמיכה נוספת על מנת להרחיב את הפעילות ולהוסיף מקומות עבודה חדשים לנשים. אנו מודות לקרן הקהילה היהודית בלוס אנג'לס על תרומתה הנכבדה", הוסיפה.

קרן הקהילה היהודית של לוס אנג'לס נוסדה בשנת 1954, הקרן מנהלת נכסי צדקה של פילנתרופים מרחבי העולם ומובילה בתחום פתרונות תרומה לנדבנים יהודים בלוס אנג'לס רבתי. הקרן מנהלת כיום נכסים של 812 מיליון דולרים ומדורגת בין 11 הקרנות הגדולות ביותר לוס אנג'לס .
בשנת 2012, העניקה הקרן בשם 1000 תורמיה כ-53 מליון דולר, למאות ארגונים ללא מטרות רווח, עם תכניות המשתרעות על מגוון תחומים של נתינה פילנתרופית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.