תוצאות בדיקות ראייה יימסרו ללקוח מיד בתום הבדיקה

"קצר רואי לא יהיה עוד שבוי בידי סניף מסוים או אופטומטראי מסוים"

ועדת הבריאות של הכנסת אישרה את הצעת החוק של חברי הכנסת יעקב אשר, משה גפני ואורי מקלב (יהדות התורה), לפיה מיד בתום בדיקת ראיה, ימסור אופטומטראי למטופל את תוצאותיה ואת המרשם להתאמת משקפיים או עדשות מגע.

ח"כ אשר אמר בדיון: "קצר רואי לא יהיה עוד שבוי בידי סניף מסוים או אופטומטראי מסוים. אם לאדם מרעננה נשברים המשקפיים בטבריה, צריך שיהיה לו המרשם בכיס, על מנת שיוכלו לספק לו באופן מיידי זוג חדש. תוצאות הבדיקה שייכות לנבדק".

עו"ד אביטל אגמון מהלשכה המשפטית במשרד הבריאות הודיעה כי משרד הבריאות מתנגד לחוק והוא ידרוש דיון נוסף בו בוועדת השרים לענייני חקיקה, זאת מכיוון שלטענתה החוק מטיל אחריות פיקוח ואכיפה על משרד הבריאות. יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו), מחה על דבריה ואמר: "זה לא נכון. אין כאן כל הטלת אחריות חדשה. אתם מתעקשים לסבך הצעת פשוטה. הכנסת היא זו שתחליט ויש לעמוד דום מול הכרעתה" . ח"כ אשר הוסיף: "טענות הממשלה מעידות על בריחה מאחריות. אין כאן כל מחויבות של המשרד, אלא של הענף ושל בתי העסק עצמם". הצעת החוק אושרה כלשונה, וח"כ אשר הודיע כי הוא מגיש בקשה לדיון מחודש (רביזיה), בה ישתמש במידה וידרשו התאמות נוספות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.