תוצאות הסופה בארה"ב: חמישה הרוגים, אלף לכודים

מיום שישי עד עתה נספרו חמישה הרוגים ולמעלה מאלף מחולצים, בסופת הארווי שהגיעה לטקסס, ארה"ב

למעלה מאלף בני אדם חולצו אמש (א') מבתים ומכלי רכב באזור יוסטון, טקסס שבארה"ב, וזאת לאחר שסופת ההוריקן "הארווי" היכתה בעיר, שהיא הרביעית בגודלה בארה"ב.

"זהו אירוע חסר תקדים, וכל ההשלכות הן לא ברורות ומעבר לכל מה שחווינו בעבר", נמסר אתמול בהודעה דרמטית של שירות החזאות הלאומי של ארה"ב.

ברשויות בדרום מזרח טקסס הזהירו מהצפות "היסטוריות והרות אסון" ביוסטון, זאת לאחר שיותר מ-600 מ"מ של גשם "נשפכו" על העיר. "כמעט כל האזור קיבל בין 300 ל-400 מ"מ גשם בתוך שלוש שעות", אמר חזאי המחוז.

נכון לאתמול, כשהסופה כבר הוגדרה כסופה טרופית, נרשמו באופן רשמי חמישה הרוגים בסערה ועשרות פצועים, כאשר החשש הוא שמספרים אלו רק יגדלו בימים הקרובים השבוע.

ואכן, לפי המרכז הלאומי להוריקנים בארה"ב, הסופה צפויה להמשיך ולהכות באזור בימים הקרובים עם גשמי זעף ושיטפונות אדירים. אם התחזיות יתממשו, הרי שיאה של הסערה יגיע אל לב העיר יוסטון ביום רביעי.

אמש הזהירו הרשויות את 2 מיליון תושבי העיר לא לעזוב את בתיהם, ובמקרה של שיטפון לחפש אחר הנקודה הגבוהה ביותר במבנה.

"ההצפות ביוסטון הן דרמטיות", אמר מושל טקסס גרג אבוט בראיון לתקשורת האמריקנית. "אנחנו עובדים כדי להציל חיים ולשמור על כמה שיותר אנשים בטוחים".

הנשיא טראמפ, שמקבל עדכונים שוטפים על המצב, החמיא אמש לעבודת צוותי החילוץ וההצלה והודיע: "אצא לטקסס ברגע שהנסיעה תתאפשר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.