חדרה מתפצלת: יוצאי חדרה הרימו לחיים עם הגר"ח שאמר: "אין לחשוש מקפידה" – גלריה

 

לאחר שבוע סוער שעבר על ישיבת חדרה כעת בבית הגר"ח קניבסקי מתקיים מעמד פתיחת ישיבת 'תורה בתפארתה' החדשה.

המעמד התקיים עם הרמי"ם החדשים ועשרות התלמידים שיתחילו הערב ללמוד בישיבה באשדוד. לאחר מכן  יעלו למעון הגראי"ל לשמוע דברי חיזוק לפתיחת הישיבה.

בקרב יוצאי חדרה טוענים כי בישיבה החדשה יש 100 בחורים, ואילו 150 עזבו את חדרה מתוך כ-450 בחורים שלמדו בישיבה, שזה כשליש.

בתוך כך, אחד מיוצאי חדרה שאל את  הגר"ח קנייבסקי האם יש לחשוש מקפידה של ראש הישיבה  הרב ארנברג והגר"ח השיב שלא, " הרב ארנברג אשם", הוא אמר.

ההקלטה של הדברים תפורסם בהמשך במגרש הביתי של יוצאי חדרה .

צילום: אלי קובין

קובין 3 קובין 4 קובין 6 קובין 7 קובין

צילום: אלי קובין

לפנות בוקר דיווחנו לראשונה כי מעט לאחר חצות, הודיע הגרמ"ה הירש לרבני ישיבת חדרה כי הוא מסיר את ידיו מהטיפול בנושא לאחר שהמו"מ התפוצץ.

 במקביל נאמן ביתו של מרן הרב שטיינמן הרב דוד שפירא הודיע לבני ביתו כי  לאור ההתפתחות האחרונה, הישיבה, ככה"נ נפתחת מחר כרגיל, ראש הישיבה הורה לרב הירש לנסות להגיע לפשרה . "הוא ניסה במוצאי שבת – לאחר שניסיונות, לא צלחו – הישיבה  "תורה ותפארתה". תפתח, שיהיה הצלחה גדולה". אמר דוד שפירא.

 מוקדם יותר דווח, כי סוכם על פשרה שבמסגרתה  ראש הישיבה הרב ארנברג יהיה כפוף לדעת מועצת גדולי התורה בנושאי הגיוס, וכן יעלה מידי תקופה ראש הישיבה להתייעץ עם  מרן הגראי"ל.

 הרב הירש עצמו אמר בכנס שנערך באולמי באר מרים:  כי ההסכם עדיין לא סגור, הבחורים לא יחזרו לחדרה עד להודעה חדשה. את הדברים הוא אמר לפני 70 בחורים שנטשו את הישיבה בחדרה.

האזינו לדוד שפירא  בהודעה הדרמטית באדיבות הקו החרדי.

14 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. יש כאן משהו מסריח . חוץ מהרס עולם התורה לא עושים המפלגים כלום . בגלל שהצביעו עץ אז מותר לרצוח ישיבה???

  דודי |
  הגב
 2. מרן הרב שטינמן מבין שלאחר שדור שלם חונך על ברכי ה"השקפה הצרופה" נוסח נתי גרוסמן ואייך שעם שהתורה אומרת עליו "עם חכם ונבון" כמעט והפך לעם הכי מטומטם [דנים ברצינות תהומית מה התכוון הרב שך לפני שתי דורות! ולפי"ז כל הבעיות אמורות להפטר או שנלחמים מלחמת חורמה ע"י התקפות בשבועונים ותארים ולמרות שלא הצליח ממשיכים, בלי לחשוב אולי קצת טקטיקה אחרת והופכים אדם שעמל לפרנסתו ומקיים חובתו מהכתובה לדבר לא לגיטימי וע"י זה הכוללים מפוצצים באנשים חסרי מעש ועוד כהנה וכהנה] לכן אין ברירה אלא להפוך את הפלג האשדודי ללא לגיטימי ואחר כך להתחיל ליישר את הראש לנוער הזך והטהור וה' יעזור אכי"ר

  אחד שחושב |
  הגב
 3. לשבור ישיבות אתמההה?
  הרי הרב ארנברג אמר לא לחזור לאחר חנוכה אז פתחו ישיבה חדשה לאלו שלא חזרו פשוט ביותר!!!!!

  יוסי |
  הגב
 4. בושה וחרפה, האם זה דרךשל אדם גדול לשבור ישיבות,אצלי אף פעם לא הוא ולא אביו היו מנהיגים,ת"ח כן אבל כבר נאמר ת"ח שאין בו…
  העיקר לא ללכת עם שעון על היד לפסול עדים שומרי שבת

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אני פשוט מציע לך לחזור בך ומהר, זב חוטם ביריון ומטומטם. איך המקלדת לא נשרפה לך שכתבת את דברי השחץ והטמטום שלך

   יידלה |
   הגב
  • מטומטם תתבייש לך חולה נפש!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   אתה תשרף על זה עוד בעולםהזה חולה!

   יעקב |
   הגב
  • רק בגלל אנשים שמסוגלים לכתוב תגובות כמוך ראוי לסגור את הישיבות שלכם שחוץ מללמוד שם לבזות את גדולי הדור בעלי רוח הקודש וכח ברכה שאין דומה לו בדור לא מקבלים שם כלל יראת שמים והשקופה אמיתית
   תתבייש לך בוש והכלם אתה וכל חבריך הנימנים עליך פלג שמרני של צבועים וטווסים.
   גולשים כל היום באינטרנט משחררים משפטי נאצה ולא מתביישים לנפנף בזה שלא נשנה ולא נתפשר אזתשארו לכם בכל המוסדות שלכם ומשם תצעדו בראש מורם לכלא אגב שמה יש אינטרנט לכולכם.

   יעקב |
   הגב
  • אינני משתייך לשום צד אבל בטוח אני שגם אתה לא ורק הרהורי הכפירה שמבעבעים בבטנך גרמו לך לקחת צד ביום שתוכל תוריד את הכיפה ותשתדל לעשות את זה כנה שיותר מהר אנא צא ממחננו מי אתה שתביע דעה עליו ועל אביו יהי רצון שתחזור לחור שממנו יצאת

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 5. השבר והחורבן המפרק את הקבוצה הליטאית לגורמים הוא גמול אלוקי, על שמתלבשים כמו גוים, הילדים בבלוריות, הבחורים ואברכים בלי זקן, והנשים אם פיאות ארוכות, וכו' נראה גם בלי יראת שמים….מעולם לא היתה שנאה כזו, בודאי זה בירור מן השמים, לראות מי לד' אלי, מי לשם שמים ומי הם הבעלי מחלוקת, של הבריונים והסיקריקים מרחוב חזון איש, ורחוב רשב"ם.

  אני שואל ברצינות ובכאב לב: מי יציל את כבוד התורה? מי יגלה לגדולי ישראל שליט"א, כי כל החרמות והנידויים והפיצולים והסילוקים וכו' רק מורידים את קרנם של גדולי התורה בעיני כל הציבור, הן החרדי, והן החילוני !!!

  בלב בבני ברק, ברחוב, צועקים שהצבא הציוני הולכים לסגור ישיבות, וכאן הבני תיייירה מבני ברק בעצמם סוגרים ישיבות אחד אחר השני (מצחיק נכון?), וזה בתירוץ של כבוד התיירה!!! הכת של הבני תייירה אומרים: תסגרו את כל הישיבות שלא כורעים ומשתחוים למרן שליט"א אבל אתם עוד לא בעל הבתים על התורה!!! על דם של מי אתם סוגרים ופותחים ישיבות? איזה הסתה נגד הקב"ה.

  לדוגמה: גם המן הרשע אמר שכולם יכרעו וישתחו אליו, מה ההבדל? נראה שאין שום הבדל, הגבאים של הגדייילים הורסים את תורת השם, (לא הגדייילים בעצמם ח"ו) רק העסקנים והגבאים, ליצני החצר מצליחים לשכנע אותם כי זה דווקא מוסיף להם כבוד? וחבל שיש אנשים מסכנים ששומעים להם, כנראה ששכחו שכולכם דהיינו כל המחריבי תורה, דהיינו כל הכת הזה, שלוחי של השטן הרוקד איתכם כל יום, כל רגע, כל דקה,כל שעה, ובכל עת. נראים כבני עמלק, ממשפחת ערב רב, רק אתם לא רואים זה משום שאתם חלק מזה. למה לשגע בחורים תמימים עם האמונות שהשתלטם עליהם רק בשביל לעשות כסף.

  השבר והחורבן המפרק את הקבוצה הליטאית לגורמים הוא גמול אלוקי, על שמתלבשים כמו גוים, הילדים בבלוריות, הבחורים והאברכים בלי זקן, והנשים אם פיאות ארוכות, וכו'

  תגידו מה קורה פה? תלמידי חכמים לא מרבים שלום בעולם? תוכיחו! הקב"ה אומר לנו, כולחם חייבים בכבודי!!!!! עץ חיים היא למחזקים בה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. מיהו הדובר שכולם מסתכלים עליו (מוסתר בתמונה) וגורם לחיוך אצל המשתתפים כולל מרן הגר"ח?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. ליבי ליבי על הפלג הירושלמי.
  חשבו לפלג את הציבור הליטאי, ולא רק שנכשלו כשלון מהדהד, אלא שהפילוג פגע בהם עצמם כבומרנג!
  עם כל הכאב זכינו לשיעור באמונת חכמים.

  ואלוזינע'ר |
  הגב
 8. לא יכול להיות!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  מרן הגראי"ל אמר שכולם עזבו אז כולם עזבו נקודה!!!
  אם מרן יאמר שעכשיו בוקר אנחנו נעמוד לתפילת שחרית נקודה!

  זובין מהטה |
  הגב
 9. בריוני חזון איש 5 ורשבם 23 צריכים נידוי וחרם הם מנצלים את הרבנים שלהם להחרבת עולם הישיבות,
  מדוע הרבנים שותקים?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב