תורת חיים: רבבות ליוו את הגר"ח גריינמן זצוק"ל למנוחות עולמים

תחת גשם שוטף ואבטחה כבדה נטמן הגר"ח גריינמן בחלקת החיים בזכרון מאיר בבני ברק. – הגר" לנדאו הקריא מתוך צוואת המנוח שביקש מתלמידו שילמדו משניות לעילוי נשמתו – 14 בני אדם נפגעו באורח קל במהלך מסע ההלוויה

רבבות ליוו למנוחות את הגר"ח גריינמן למנוחת עולמים בבית העלמין בבני ברק. תחת גשם שוטף ואבטחה כבדה נטמן הגר"ח בחלקת החיים בזכרון מאיר בבני ברק.

IMG-20150412-WA0215

מסע ההלוויה החל כאשר מיטתו של הגר"ח הוצבה ברכב מתחת לבית מדרשו, זאת בשל הוראתו שלא להכניסה לביהמ"ד.

את שורת ההספדים פתח תלמידו הגר"ד לנדאו מראשי ישיבת סלבודקה שספד לו ועורר בדבריו על גדלותו ועל לימוד התורה שהיה נר לרגליו,  הגר"ד לנדאו עמד בדבריו על עומק העיון בלימוד התורה שאותו ינק מהחזון איש. הגר"ד לנדאו ביקש בהספדו, "שיקראו משניות לעילוי נשמתו על פי צוואת המנוח שביקש בצוואתו בתחנונים לקרוא וללמוד לזכותו לכפר חטאיו".

לאחר מכן הספידו הגר"מ גריינמן שפרץ בבכי תמרורים וביקש על פי צוואת המנוח למחול לו בפה גמור.

לאחר מכן אמרו הבנים את הקדיש, ולאחר מכן ביקשו מכל צאצאיו שלא ללוות אותו לבית העלמין כפי המנהג.

משם צעדו ההמונים לעבר בית החיים בני ברק, שם נטמן הגר"ח לצד דודו הגדול – מרן החזו"א זיע"א.

בוידאו: המיטה מובלת מהרכב תחת אבטחה כבדה
[vimeo 124737617 w=500 h=909]

בוידאו: ההמונים באמירת תהילים
[alooma ref="a0796c89d09ae4f74b4f640e5cbc7cc9.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

מסע ההלוויה אובטח על ידי המשטרה ומתנדבי איחוד הצלה מסניף 'בני ברק' שסייעו באבטחת מסע ההלוויה של מרן הגר"ח גריינימן זצ"ל בעיר בני ברק, המתנדבים  העניקו טיפול רפואי ל-14 נפגעים קל מתוכם נער שטיפס על גדר ונפל מגובה.

שוטרים

הגרש אוירבך
IMG-20150412-WA0206

אפי פלדמן ראש סניף איחוד הצלה בבני ברק סיכם: "כהפקת לקחים מהלווית מרן הגר"ש וואזנר זצוק"ל נפרסנו בשטח עם מתנדבי יחידת האופנועים של איחוד הצלה בסיוע אמבולנסים של הארגון תוך שת"פ עם כלל גופי ההצלה והחירום, המתנדבים נתנו מענה רפואי מהיר ל-14 נפגעים, מזג האוויר החורפי חסך לנו מקרים של איבוד נוזלים והתייבשות, אך הנפגעים שטופלו סבלו מפציעות וחבלות עקב החלקה על הכבישים הרטובים במהלך מסע ההלוויה, וצעיר ששבר את רגלו לאחר שטיפס על גדר בית העלמין ונפל מגובה".

IMG-20150412-WA0169

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.