#תור_פלוס_קורונה_הסיפור_האמיתי

אנחנו פה כדי להישאר! אנחנו לא מרימים ידיים!!! אומרת בפה מלא וזה ממש לא מובן מאליו. דפנה כהן מ'תור פלוס' על הסיפור האמיתי מאחורי הקורונה

 

אני, דפנה כהן בעלים ויזמת תיירות ב"תור פלוס". עוסקת בתיירות כשרה, כבר 25 שנה בארץ ובעולם. גולת הכותרת שלנו – פסח – מלונות בארץ ובאירופה שאנו מפעילים לנופש לציבור החרדי והדתי על כל גווניו. העסקתי (לא מאמינה שמשתמשת בלשון עבר ) כ40 עובדים קבועים ועוד כמה מאות בפסח ( ולא רק בפסח… כמובן) בתפעול 13 מלונות בלעדיים לנו באירופה וישראל .
—–
פסח קורונה בתקציר…

לפני שנה. חוזים. תכנון. היערכות. מקדמות למלונות. אוקטובר. טיסה לכרתים. סיור עובדים. התרגשות. ציפייה. חלומות. נובמבר. תחילת מכירות פסח. פרסום. הצלחה. עמידה ביעדים. הפסח הכי גדול שיהיה לנו. מקצועיות. דיגיטל. ינואר. קורונה בסין. כלכלי. ישפיע?.. תהיות ודאגות. לקוחות. עובדים. לקוחות חו"ל?. יגיע אלינו?

פברואר. האטת מכירות. קורונה באירופה. ספרד נקייה? ביטולי "חוצניקים". פחד כלכלי. תדהמה. מאבק. פגישות והתייעצויות עם בכירי הענף. בקרת ומזעור נזקים. מה יהיה? ליצמן. הגבלות מעורפלות. לקוחות לוחצים. שאלות. חוסר וודאות. ליצמן טועה? חולה ראשון בארץ. הגבלת טיסות. חובת בידוד.. מרץ. תיירים החוצה מישראל. כרתים נקייה. העברת לקוחות מאירופה למלונות בארץ. הגבלת התקהלויות. ליצמן מעורפל. מה יהיה? פגישה גפני. צמצומים. לבטל או לא? הצהרת הצהרת ראש הממשלה. קורונה. מגיפה. בידוד. הסגר. אסור להתקהל.

מותר עד מאה איש. רוצים לבטל?! המלונות רוצים להיערך בהתאם למגבלות. אכזבה. צמצום. שינוי. תכנון מחדש. הצהרת ראש הממשלה. קורונה. מגיפה. החמרה. עשרה אנשים. הלם. סרט רע. אין פתרון.

 

אין מלונות בפסח. אין תיירים. אין תיירות. אין בישראל. אין בכריתים. אין בספרד. תסכול. מכתבי לקוחות. בקשות להחזר כספים מהמלונות. מלונות וספקים. מכולות לאירופה נשלחו. אוכל במחסנים. מקדמות שולמו. כל הכספים אצל הספקים!. אמנים. אוטובסים. טיסות. הופעות. שפים. משכורות שולמו. מדריכים. עובדים. פרנסה לכולם. מפרנסת כ"כ הרבה משפחות ודואגת. לקוחות לוחצים להחזר כספים. ורוב המלונות לא מגיבים. לא עונים. לא מחזירים כסף. עונים.. מצעד התירוצים המביך של המלונות. סחרור. שוק כלכלי. בור ללא תחתית. החלטה: אנחנו הגונים. מתחילים להחזיר כספים ללקוחות. פיטורים. חל"ת. כולם? כן. כולם. דאגה לעובדים. אנחנו משפחה. דמעות. חתונת קורונה לבן. הכל מעורבב. הלם. המלונות לא מחזירים כספים. לא רוצים להחזיר. ויכוחים. עו"ד ורו"ח. בנקים. בין הפטיש לסדן. סגר. מיילים. לקוחות. פסח זוגי לבד. התמודדות. מתח. בריאות. סיכון גבוה. אומץ. ענווה. איפוס. החלטה אמיצה. החזרת כספים לאורחים היקרים שלנו. לא מוותרים. ביחד. לוקחים אחריות. הלוואה. תכנית עסקית. ערבות מדינה?. עיכובים. מלונות. החזרים. הולך ומסתבך…. יותר בוטה. מזעזע. בזוי. מעליב. אנשים שעבדנו איתם 25 שנה. היקפים עצומים. איך הם מעיזים. אדם לאדם זאב. הגינות בעסקים?. השלמה. הכלה. תכנית עבודה. התלבטות. עובדים מסורים שפוטרו. חברים. מתנדבים. תומכים. עצות. תקשורת. חשיפה.ZOOM.

חוזרים ללקוחות עם פתרונות. טלפונים לכל הלקוחות. שעות של הסברים. פינג פונג. רגש. לוקחים ללב. איך הם לא מבינים? אני לא האיש הרע בסיפור. בין הפטיש לסדן כבר אמרנו?. קשה. הכי קשה שאפשר לדמיין. חזרתי 35 שנים אחורה. אבל עם תובנות. ידע. הבנה. אמונה גדולה בבורא עולם שננצח. מתווה פתרונות ללקוחות. תכנון. 15 שנה קדימה. טלפונים אישיים לכולם. מייגע. המון זמן. באמצע. ממשיכים. מתפללים לסבלנות וסובלנות. תפילות. חוסן נפשי. אמונה ורק אמונה.

*****
בהרחבה ובהדגשת הנקודה העיקרית: המשבר הכלכלי עולמי. פגע בענף התיירות בצורה אנושה. אנחנו ספציפית נפגענו בעיתוי של פסח גם בסגירת המשרד. גם במקדמות לקיץ (קרוזים. טיסות וכו') ובייחוד בפסח כשהכספים של הלקוחות כולם ואף מעבר לכך הועברו למלונות ולספקים, כאשר אפילו 10% מהסכום ששילמנו לא הוחזר עדיין . מצעד התירוצים הציני של המלונות שלא רוצים להחזיר כספים כולל:

מלון גורדוניה יערים בהעלות גדי פריבר ואפרים קרמר ,החליטו באופן חד צדדי בצעד תמוה שאינו מקובל בעולם התיירות, לקזז מהכספים סכום עתק דמיוני מכספי לקוחות שהועברו לאירוח פסח. התירוץ ההזוי לקיזוז הוא חיוב "מקדמות וירטואליות" על עסקאות עתידיות לראש השנה וסוכות 2020, שדובר עליהם לפני תקופת הקורונה. ברור שאין לאיש מושג אם יתקיים בכלל אירוח בחגי תשרי הבאים ובאילו תנאים כספיים אקטואליים, במיוחד לאור העובדה שגורדוניה-יערים ממשיך לפעול ומארח את חולי הקורונה מערב פסח.
חדרה רמדה ¬ -מסרבים להחזיר בטענות מוזרות שכח עליון לא תקף במקרה הקורונה והתחייבנו על כל חדרי המלון ועוד מלונות ורשתות ועוד… מביך לכתוב כאן את כולם . ארחיב בפרטי למי שירתם לעזרה.

ברור שאנחנו נוקטים במקביל בכל הדרכים החוקיות והאפשריות העומדות לרשותנו, אבל גלגלי הצדק ובתי המשפט, הם תהליך של שנים ובינתיים קוראת מעומק ליבי לכל חברי ומי שהאמת נר לרגלו לעזור ולהתייצב לצדי בהפצת האמת החוצה.

קוראת למלונות , לחברות התעופה ולשאר הספקים להשבת הכספים ולהגינות עסקית כי הכסף לא שלהם ולא שלנו, הכסף הוא של הלקוחות וצריך לחזור ללקוחות כפי שאני עושה עכשיו בהחלטה אמיצה של מתווה פתרונות ללקוחות ,בימים אלו ,במסלולי זיכוי והחזרים לבחירתם.

האמת חייבת לצאת לאור. הגינות ויושרה אור לרגלי תמיד, הכסף לא אצלנו ואנחנו מתאמצים עבור הלקוחות היקרים שלנו מתוך אמונה בתיירות עתידית, בבריאות ובתפילה לברכת ה' בכל הדרך הקשה שאעבור.
שתפו והפיצו ! ביחד. האמת תנצח.

בתמונה – אני במשרד הריק,קורונה. מסכה. מהורהרת.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. איך סוכנים אחרים החזירו את הכסף מיד

    איך סוכנים אחרים בארץ ובחול החזירו את הכסף בלי קשר עם הם קיבלו בחזרה את הכסף

    אשר |
    הגב