תושבים בחריש שוקלים לעזוב

. משפחות רבות חוששות ממקרים נוספים של הפלות ומבקשים לדעת אם מדובר בצירוף מקרים עגום או שמא בשל זיהום אוויר באזור שעשוי להזיק לבריאות משפחותיהם. { בעקבות ההפלות}

בהלה ודאגה בחריש:  בעקובת חשיפת חדשות 2 על 4 הפלות שאירעו בבניין אחד ביישוב, תושבים רבים מודאגים ורוצים תשובות.

. משפחות רבות חוששות ממקרים נוספים של הפלות ומבקשים לדעת  אם מדובר בצירוף מקרים עגום או שמא בשל זיהום אוויר באזור שעשוי להזיק לבריאות משפחותיהם.

משרד הבריאות כבר הודיע שיפתח בבדיקה ואלא שתושבי היישוב לא רגועים. "אני חוששת בעיקר לילדים הקטנים שלי ומקווה שלא יגלו שיש פה בבניין בעיה במי השתייה או חיידק מסוים", אמרה ה', אם לשישה, המתגוררת באותו הבניין בו אירעו ארבע ההפלות.

"אנחנו נעבור את המשבר הזה ונתחזק ובעזרת השם ואני מקווה שלכולן יהיו הריונות נוספים ותקינים", היא הוסיפה. "אני ילדתי לפני שלושה חודשים לידה תקינה לחלוטין אבל עדיין מצפה שהמועצה ומי שאמון על העניין, יטפל בצורה ממשית בחששות האלו, יבצעו בדיקות ולא ישתהו, עד שלא נקבל תשובות, יש הרבה מאוד חשש ביישוב".

 

"אני מאוד אוהבת את חריש ויש כאן מועצה שדואגת ומטפלת בעניינים, אבל אני מאוד מקווה שלא יזניחו את הטענות, בעיקר כדי להרגיע את התושבים", היא מדגישה. "בינתיים אני לא לוקחת סיכון, הלכתי וקניתי בקבוקי מים מינרלים עד שיתברר העניין".

א'ובעלה שוקלים לעזוב את היישוב בעקבות הפרשה: "יש לי שלושה ילדים קטנים ואנחנו מוקפים 360 מעלות סביבנו בבנייה ובמפחמות. גם אם המועצה תגיד שבדיקות המים יצאו בסדר, התחושות הן קשות. אנחנו חשופים להרבה גורמים שמשפיעים כבר עכשיו – לא בעתיד. יכול להיות שההפלות הן רק עוד סימן לנזקים הללו, אני לא יודעת ומקווה מאוד שיבדקו לעומק".

לדבריה, "הרבה חברים ביישוב העידו על כאבי בטן לילדים וזיהומים שונים שאנו נחשפים אליהם והמקרה האחרון של ההפלות רק מוסיף נדבך נוסף לכל החששות הקיימים, זה עוד סימן וזה מפחיד. מה אם ארצה להיכנס להריון בקרוב? אם אני פתאום נכנסת להריון? אנחנו במחשבות לעזוב, אבל האפשרויות לזוגות צעירים הן לא פשוטות, אני מאוד מקווה שנקבל בקרוב תשובות לחלק מהשאלות".

 

ראש המועצה, יצחק קשת, מסר לחדשות 2 Online כי אין כל קשר בין המפחמות שבאזור או זיהום אוויר לתופעה: "משיחה שערכתי עם ד"ר אריה אבני (אליו ניגשו הנשים שעברו הפלה), ברור שאין קשר. שנית, לדברי ד"ר אבני, יש לחפש את המכנה המשותף הרחב ביותר בסביבת המגורים של הנשים והוא איכות מי השתייה".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.