תושבי אלעד זועמים: "ראש העיר הזמין את מהרסי הדת"

פוליטיקאים רבים השתתפו אמש בחגיגות המימונה באלעד, אולם חלק מהתושבים מבקרים בחריפות את השתתפותו של שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, באירוע: "נתינת במה למהרסי הדת" הם כותבים.

הרוחות באלעד סוערות לאחר חגיגות המימונה אמש: ברחבי העיר הופץ הבוקר מנשר ובו ביקורת חריפה על ראש העיר, זאת בשל השתתפותו של שר הבינוי והשיכון, אורי אריאל, בעצרת.

במכתב שהופץ תחת הכותרת 'מהרסיך ומחריביך ממך יצאו' נאמר:

"בעת הזאת אשר חרב הגיוס מאיימת על עולם התורה. ומבקשים לעקור את הכל ולקעקע את יסודות היהדות הנאמנה ובראשם נפתלי בנט ואורי אריאל מראשי הבית היהודי אשר כל מטרתם לחסל את הציבור החרדי.

ובתקופה כואבת זו אחרי כל הגזירות שגזרו עלינו מוצא לנכון שרוליק פורוש ראש עיריית אלעד להזמינם על דעת עצמו לחגיגת המימונה המרכזית אשר נועדה לתושבי העיר החרדים …

בושה וכלימה תכסה פניו….
אוי לנו שכך עלתה בימנו…

אוי לנו שצעיר ללא ניסיון מנהל את עירנו…

אוי למושיט יד לצורר היהודים בתוכנו…

בשביל קצת כבוד וחנפנות מוכרים את הכל"

על המכתב חתומים 'תושבי העיר החרדים', לפי שעה טרם ברור מי עומד מאחוריו.

בתוך כך, הביקורת על חגיגות המימונה בעיר מגיעה גם מכיוונים אחרים: העיתונאית טלי פרקש (ynet) פרסמה אמש בדף הפייסבוק שלה ביקורת נוקבת על החלק שהוקצה לנשים באירוע. פרקש, תושבת העיר, גילתה כי התכנון המקורי היה לקיים את האירוע בהשתתפות גברים בלבד, אולם לאחר דין ודברים בענין הוקצה שטח קטן לעזרת הנשים. פרקש העלתה צילום של השטח וכתבה: "די להימנע משערוריה הוקצתה לנשים פינה סמלית בקצה האולם, כדי ש51% הנשים יוכלו לעמוד צפופות ולהביט בקהל באולם הגדול והמרווח זולל מופלטות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.