תושבי בני ברק זועמים: "זייברט מחזיר אותנו 20 שנה אחורה"

ערב פסח והמחזות המוכרים של פחים גדושים ורחובות מלוכלכים שוב איתנו. תושבי העיר זועמים: "בשנים האחרונות מחלקת התברואה תפקדה באופן מושלם, אבל לאחרונה יש תחושה כי ראש העיר מזניח את הטיפול בבעיות המקומיות לטובת התעסקות בפוליטיקה הארצית". תיעוד

ההכנות לפסח בשיאן ותושבי בני ברק נאלצים לסתום את האף כל הדרך לקניות: אחרי שנים של טיפול מושלם באתגר הניקיונות של רחובות העיר בערב פסח, חזרו השנה לרחובות המראות המוכרים של פחים גדושים ומדרכות מטונפות.

תושבי העיר מפנים אצבע מאשימה לראש העיר שאשם, לטענתם, במחדל התברואתי הגדול. "יש תחושה שראש העיר, הרב חנוך זייברט, זנח את הטיפול בבעיות המקומיות לטובת התעסקות בענייני הפוליטיקה הארצית", אומר ל'קוקר' ג, תושב רחוב רבי עקיבא.

צ, תושב העיר מזה 35 שנה, מספר: "בשנים האחרונות העיר היתה "נוצצת" בערבי פסח. יעקב אשר לקח את זה כפרוייקט אישי והלך בנושא הזה עד הסוף. והיום? פשוט בושה איך שהרחובות נראים. אני יוצא מהבית לקניות ומרגיש שצריך ללכת עם מגפיים כדי לא להתלכלך מאיזו שקית זבל ששוכנת לה בקצה המדרכה".

בכיר בעירייה מסביר ל'קוקר' את הפער בין תפקוד מחלקת התברואה השנה לזה של השנים הקודמות: "בקדנציה הקודמת הנהלת העיר נתנה גב למנהל מחלקת התברואה בעיר, אך כיום במסדרונות העירייה עסוקים בפוליטיקה קטנה וצרה".

אם לא די בכך, ל'קוקר' הגיעו עדויות רבות של תושבים שהתקשרו למוקד 106 כדי להתלונן על מפגעים ספציפיים ולא נענו. ש', המתגורר ברחוב השומר, מספר: "השבוע התקשרתי למוקד 5 פעמים כדי שיפנו ערימת גדולה של פסולת גינה קרוב לבנין בו אני מתגורר, למרות ההבטחות החוזרות ונשנות – אף עובד של העירייה לא הגיע למקום. בסוף נאלצנו לפנות את המפגע בכוחות עצמנו".

סיור ברחובות העיר מעלה תמונת מצב עגומה מאוד: הזבל בפחים רבים עולה על גדותיו, כשבנוסף קיימים מוקדי לכלוך רבים שהוזנחו במשך שבועות ארוכים ולא פונו על ידי העירייה.

פנינו לעיריית בני ברק לקבלת תגובה, אך זו לא התקבלה, משתתקבל, נשמח לפרסמה.

צפו בתיעוד מרחובות העיר
20150326_084836

20150326_084714

20150326_084702

20150326_084646

20150326_084250

20150326_084236

2015-03-26 09.27.58

2015-03-26 09.28.58

10 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. ועדה קרואה לבני ברק לנצח נצחים רק כך אפשר לנהל העיר המטומטמת זו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אהה למה יש כזה חילול השם? ראו נא ראו בערים הקרובות והסמוכות לנו, תענוג ללכת שם ברחובות, וכאן חיים כמו גן חיות, בתוך, בתוך, בתוך, זבל, ושוב זבל.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • למה אתה לא דואג לגינות לילדים . למה? למה?

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 2. אח!, איזה פיצוחים טובים היו בליל יום הבחירות! לא ידעתי שבתור ראש עיר אני צריך לעבוד, ובכלל למה אני עדיין לא חבר כנסת או לפחות ראש ממשלה? אוף!

  תוהה |
  הגב
 3. זיברט דואג רק לגורים…

  חבל שכך אבל ברור שזה הקדנציה האחרונה של גור או מה שמכונה הסיעה המרכזית

  דוד יעקבסון |
  הגב
 4. לא הכפת לנו שתיתן גובים לכמה גערס שיהיו אחראים על הנקיון העיקר שיהיה נקי כאן משלמים על כל דירה 2 מליון שקל ותמורה אפס ,רעש מרמקולים מחרישי אוזניים גינות מצומקות , זבל ואשפה לרוב
  בבקשה זייברט תתעורר זה שטיבל כאן.

  מתגעגעים ליעקב אשר. |
  הגב
 5. כל כך נכון

  ראש העיר בבקשה, טפל בבעיות הנקיון בדחיפות!

  אי אפשר לשרוד בעיר הזו !!!!!!!!

  גם פועלי הנקיון כדי להרויח משמרת נוספת -בערים אחרות, מפנים אשפה בניגוד לחוק בשעות אשמורת הבוקר, וכולם צריכים להתעורר מהברוטליות של פועלי הנקיון, והכל בניגוד לחוק האוסר – איסוף אשפה לפני 6 בבוקר.

  אולי בבקשה תקום אתה ותתעורר ותטפל בבעיות האמתיות של העיר המוזנחת הזו.

  משה |
  הגב
  • שלא נדבר על חיולו השם שיש בדבר איך נראה הערים הסמוכות לנו ובני ברק נראית זוועה הכל מלוכלך וטינופת, חוסר רגשות לתושבים שיחיו כמו בעלי חיים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
  • שלא נדבר על חילול השם שיש בדבר -איך נראה הערים הסמוכות לנו, ובני ברק נראית זוועה, הכל מלוכלך וטינופת, חוסר רגשות לתושבים – שיחיו כמו בעלי חיים.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב