תושבי ג'לג'וליה תכננו לחסל קצין צה"ל

בפעילות משותפת עם משטרת ישראל, נעצרו במהלך השבועות האחרונים ארבעה תושבי ג'לג'וליה, שתכננו לבצע פיגוע טרור.

שירות הביטחון הכללי התיר לפני זמן קצר לפרסום, כי בפעילות משותפת עם משטרת ישראל,  נעצרו במהלך השבועות האחרונים ארבעה תושבי ג'לג'וליה, שתכננו לבצע פיגוע טרור. ג'לג'וליה היא מועצה מקומית, הממוקמת במרחק של שלושה ק"מ מכפר סבא.

 

העצורים, כולם ערביי ישראל, חשודים כי ניסו לחסל את קצין צה"ל – כך נמסר מהשב"כ

 

החשוד המרכזי בפרשה הוא מחמוד מחמד עבד אלכרים דאוד, בן 21. בחקירתו התברר כי בשעה שהיה מעורב בסחר באמצעי לחימה, נחשף לפרטים אודות פיגוע בישראל שתכננו שני אחים, תושבי עירו: אדם אסמעיל מחמד פקי, בן 25, המוכר למשטרת ישראל על רקע מעורבות בפלילים; ופראס אסמעיל מחמד פקי, בן 27, שהיה מוכר לרשויות על רקע תמיכתו בארגון הטרור "המדינה האסלאמית", ובמעורבות בתכנון פעילות פלילית וביטחונית בג'לג'וליה.

 

בחקירה עלה כי אדם פקי ביקר בדצמבר 2014 ברצועת עזה כדי להשתתף בחתונה משפחתית. במהלך ביקורו גויס לארגון הטרור חמא"ס בידי אחיו למחצה,  מחמד,  וכן על ידי פעיל חמא"ס נוסף מהרצועה, חסן ע'מאצי, ואף ביצע אימון צבאי שכלל ירי. באימון זה השתתף גם בכיר חמא"ס חסן ג'עברי, אחיו של אחמד ג׳עברי, ראש הזרוע הצבאית של חמא״ס שנהרג בשנת 2012 במהלך ״עמוד ענן״.

 

באפריל 2017 , התבקש אדם על ידי אחיו למחצה, מחמד פקי מעזה, לקדם פיגוע התנקשות בקצין ישראלי כנקמה על חיסולו של מאזן פקהא, בכיר חמאס ברצועת עזה, לפני כ-3 חודשים. הוא התבקש לרכוש אמצעי לחימה, לאתר יעד לפיגוע ולגייס פעיל נוסף לסייע לו בביצוע הפיגוע.

 

לשם קידום תכנית ההתנקשות פנה אדם לתושב ג'לג'וליה, יאסין מע'ארי, וניסה לרכוש ממנו שני אקדחים ומשתיקי קול, שהיו אמורים לשמש לביצוע הפיגוע.

 

אח נוסף, פראס, נעצר בחשד שהיה מודע לתכנון ואף סייע למחמד פקי ליצור קשר חשאי עם אדם באמצעות מכשיר הסלולר שלו.

 

משירות הביטחון הכללי נמסר כי "ממצאי החקירה מחדדים היטב את הסיכון הנשקף מהזיקה בין העולם הפלילי והביטחוני, בדגש על זליגת אמצעי לחימה מעבריינים לפעילי טרור. החיבור בין הפלילי לביטחוני מהווה איום ממשי. כמו כן, החקירה ממחישה כיצד מנצל חמא"ס את המדיניות ההומניטרית של ישראל מול רצועת עזה, לרבות ניצול ביקורי בני משפחה, חולים הזקוקים לטיפולים רפואיים וכן סוחרים למטרות טרור".

 

היום הגישה נגדם פרקליטות מחוז המרכז כתבי אישום.

המחבלים שנעצרו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.