וידאו • שערוריה ברובע היהודי; תושבי הרובע זועמים על המשטרה: עוצרת כל אחד עם כיפה ופיאות

תושבי הרובע היהודי זועמים על המשטרה, כאשר לטענתם, שוטרים עוצרים ברובע כל אדם עם כיפה ופיאות • במקרה האחרון: נעצר אדם שחזר מבית החולים לאחר שאשתו ילדה

ישראל איצקוביץ' היה לפנות בוקר האחרון בדרכו חזרה מלידתה הראשונה של אשתו את בתם הבכורה. בכניסתו לרובע היהודי, לאחר לילה ארוך שבו שהה בבית החולים עם אשתו המבכירה, עוכב איצקוביץ על ידי שני שוטרים על סף בית הוריו ברובע היהודי, השוטרים שעמדו במקום עצרו בזה אחר זה נערים דתיים.

תושבי הרובע, שעברו במקום ונתקלו במחזה, התקוממו ונזעקו נוכח מעצרי השווא. לטענתם, בחודשים האחרונים הדבר נעשה נוהל קבוע – יהודים בעלי פאות וכיפות גדולות מעוכבים בידי משטרת ירושלים בעיר העתיקה, ללא כל סיבה הנראית לעין.

הבוקר זה כנראה כבר עבר את הגבול, כאשר החליטו השוטרים לעצור את איצקוביץ', שכאמור היה בדרכו חזרה מבית החולים, כשעליו צמיד הלידה שניתן לו. הוא צעד מטרים ספורים מבית הוריו ולכן לא היה מצוייד בתעודת זהות.

אחד מתושבי הרובע, שנקלע הבוקר למקום, וזעם על העיכוב, הוא הרב הישיש ישראל אריאל, מוותיקי הרובע היהודי. הוא ביקש מהשוטרים לעכב אותו במקום את הצעיר בעל הפאות, ודרש מהשוטרים המעכבים את פרטיהם.

בסופו של דבר צעדו השוטרים יחד עם איצקוביץ' עד לביתו. הם נענו לדרישתו שלא להיכנס עמו לבית עד שיביא את תעודת הזהות, אך המתינו בכניסה ואסרו עליו לסגור את דלת הבית. לאחר שביררו את זהותו פנו שוטרי הסיור והלכו מהמקום.

בכוונתו של הרב אריאל לייסד כעת קבוצה של תושבי הרובע היהודי בירושלים שתמחה על נהלי העיכוב של צעירים בעלי פאות בידי המשטרה.

צפו: שוטרים עוצרים את הנערים בעיר העתיקה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.