תושבי יצהר רוקדים כל הדרך אל הכלא – תמונות

בשמחה ובריקודים ליוו הבוקר (רביעי) תושבי היישוב יצהר את עקיבא הכהן ואפי חייקין שיחלו לרצות מאסר בן שלושה חודשים לאחר שהורשעו בהפעלת חמ"ל טלפוני לדיווח על הרס בתי יהודים ביו"ש.

"פרשת המרגלים" מגיעה הבוקר לסיומה, עם כניסתם של עקיבא הכהן ואפי חייקין לרצות עונש מאסר בן שלושה חודשים. הכהן וחייקין הואשמו עם עוד שלושה מחבריהם בסיכול הרס המאחז מצפה יצהר, ובהפעלת חמ"ל טלפוני בו התקבלו דיווחים על תנועת כוחות צה"ל ומשטרה לקראת הרס בתי יהודים ביהודה ושומרון.

לאחר מעצר ממושך ומעצר בית בתנאים מחמירים שנמשך קרוב לשנה, הורשעו החמישה במסגרת עסקת טיעון בעבירה המנדטורית של איסוף ידיעות בעלות ערך צבאי וכן בקשירת קשר להתפרעות וכניסה לשטח צבאי. על הכהן וחייקין הושתו עונשי מאסר של שלושה חודשים.

היישוב יצהר בו מתגוררים השניים קיים הבוקר עצרת פרידה ותמיכה וליווה את רכבם בשירה ובריקודים לעבר היציאה. השניים יגיעו היום לכלא דקל בבאר שבע בו יתחילו בריצוי מאסרם.

"אנחנו זוכים לקיים הבוקר מצווה נדירה של קידוש ה', ואנחנו שמחים לקיים את השליחות הזו ולא מצטערים על דברים שעשינו לכבוד ה' יתברך. אנחנו נכנסים לכלא בשמחה וננצל את הזמן הזה להתחזק בלימוד תורה ולחזק שם יהודים נוספים, ונצא משם עם עוד יותר כח לקדש את שמו בעולם", אמר עקיבא הכהן.

מציג מזכירות היישוב אמר כי "אנחנו רואים בפעילות של עקיבא וחבריו כמעשה גבורה אמיתי למען ארץ ישראל ועם ישראל, ולכן אנחנו גאים ללוות אותו הבוקר בשירה ובריקודים. התמיכה והעזרה לא תסתיים כאן, אלא תימשך לכל אורך התקופה, יחד עם מעגלי התמיכה הרבים שאנחנו מקבלים מעם ישראל".

צילום: "אישי חזני – סטודיו מרקם".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.