"נקמת דם בת שלושה חודשים לא ברא השטן" – התגובות והתיעוד הקשה מהפיגוע (תמונות)

בעקבות הפיגוע הקשה ברכבת הקלה בירושלים – החלו תגובות רבות במערכת הפוליטית על האירוע החבלני.

בעקבות הפיגוע הקשה  ברכבת הקלה בירושלים –  החלו תגובות רבות במערכת הפוליטית על האירוע החבלני.
יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט התייחס לפיגוע הדריסה הערב בתחנת הרכבת הקלה בירושלים ואמר כי "נקמת דם תינוקת בת שלושה חודשים לא ברא השטן". "משטרת ישראל והמשרד לביטחון פנים צריכים להתייחס אל כל זריקת אבנים כאירוע טרור. אל כל שורף תחנת רכבת כטרוריסט. אל אוייב שהוא רוצח תינוקות צריך להתייחס בהתאם".
ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערב התייעצות ביטחונית בהשתתפות השר לבט"פ יצחק אהרונוביץ', מפכ"ל המשטרה רנ"צ יוחנן דנינו וראש השב"כ יורם כהן. בהתייעצות הטלפונית עודכן רה"מ נתניהו בפרטי פיגוע הדריסה.
רה"מ נתניהו הנחה לתגבר את הכוחות בעיר ירושלים. רה"מ נתניהו: "כך פועלים שותפיו של אבו מאזן לממשלה, אותו אבו מאזן שרק לפני ימים הסית לפגיעה ביהודים בירושלים".
ראש העיר ירושלים ניר ברקת:"המצב בירושלים בלתי נסבל ויש לפעול באופן חד וברור כנגד כל תופעת אלימות המתקיימת בעיר. היום ברור יותר מתמיד כי יש להכניס את כוחות המשטרה אל תוך השכונות הערביות בהן יש הפרות סדר, להציב אותם בנקודות שולטות, בפריסה גדולה ובמערך כוחות משמעותי", אמר ברקת.
"לבקשתי הנחה ראש הממשלה לתגבר את המשטרה על מנת שתוכל לפעול ולהווציא לפועל תכנית פעולה מבצעית שגיבשה לטיפול במהומות, הכוללת תוספת כוח אדם ויחידות מיוחדות, שימוש באמצעים טכנולוגיים והגברת המודיעין. אני אמשיך לעמוד על המשמר ולא אשקוט עד שהביטחון ישוב לירושלים", הוסיף.
ח"כ אלי ישי: "במשך תקופה ארוכה אזרחי ירושלים עומדים חסרי אונים כבני ערובה אל מול התחזקותם באין מפריע של המתפרעים הערבים. מחבל הוא מחבל, בין אם הוא זורק אבן ובין אם מחזיק נשק, דין משותף לשניהם ויש לפעול נגדם באותה הנחישות. הריסת בתי מחבלים מחוייבת המציאות כדי ליצור הרתעה בעתיד".
בתגובה לאירוע הדריסה שהתרחש בשעה האחרונה בירושלים, אומר ח"כ דני דנון: "דם תושבי ירושלים הפך להפקר- הגיע העת לפעול ביד קשה נגד המתפרעים. אותם ערבי מזרח ירושלים, אשר מונהגים ע"י מנהיגים קיצוניים, צריכים לדעת שפעולות כאלה יענו באפס סובלנות מצד ממשלת ישראל". דנון הוסיף כי: "המשטרה חייבת להרחיב את פעילותיה כנגד המסיתים והמחבלים מהציבור הערבי. לא יעלה על דעת שתושבי הבירה יחששו לצאת לרחובות בגלל דריסות וזריקות אבנים".

השר אורי אריאל:"האלימות בירושלים הגיעה היום לשיא. המציאות בחודשים האחרונים של אירועי אלימות חוזרים ונשנים בירושלים על ידי בני מיעוטים חייבת להיפסק. זה התחיל מזריקות אבנים ובקבוקי תבערה והמשיך להידרדר, והיום לצערנו דם יהודי נשפך.
אני דורש מראש הממשלה ומהשר לבטחון פנים לפעול בתקיפות נגד מי שפוגע באזרחי ישראל ולתגבר את הכוחות בירושלים ולטפל בצורה הקשה ביותר בהידרדרות הביטחון בעיר הבירה".

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין: "הרצח הנורא של תינוקת רכה, שנפלה קורבן לטרור אכזרי וחסר הבחנה, מחריד כל מי שלב אדם בו. ההסתה הגוברת והולכת ברחוב הערבי וברחבי ירושלים, הזוכה לדאבוננו לגיבוי מצד ההנהגה בעולם הערבי, יכולה להמיט אסון על מרקם החיים העדין בירושלים ולסחוף את כולנו אל מערבולת של חורבן וכאב".

צילומים: יוסי אייזנשטיין – סוכנות הידיעות "חדשות 24"

unnamed (1) unnamed (2) unnamed (3) unnamed (4) unnamed (5) unnamed (6) unnamed (7) unnamed (8) unnamed (9) unnamed (10) unnamed (11) unnamed (12) unnamed (13) unnamed (14) unnamed

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.