תושבי י-ם נגד ברקת: "מאבק פוליטי על חשבוננו"

מסתבך לא רק עם החרדים: תושבי הבירה זועמים על התנהלות ראש העיר שהובילה – לטענתם – לשביתה בעיר {"כמו עיר נחשלת"}

המאבק הפוליטי שמנהל ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, מעורר זעם רב בקרב תושבי הבירה.

הגורם לזעם הם – בין היתר – מראות הזבל והזוהמה שהצטברו בעיר בשל השביתה שפרצה במחאה על פיטורי 170 עובדי ניקיון של העירייה.

בעקבות המראות האמורים, מחו סוחרי שוק 'מחנה יהודה' כנגד העירייה והוציאו את האשפה למרכז הכביש, באופן שלא מאפשר תנועת כלי רכב בציר.

שוטרי התנועה סגרו את רחוב אגריפס בין שדרות בן צבי ועד רחוב כי״ח לתנועת כלי רכב בשני הכיוונים ובסיוע אגד, התחבורה הציבורית מופנית לרחוב בצלאל.

נעשתה פניה לגורמי העירייה לפינוי האשפה לשם פתיחת הכביש. שוטרי התנועה מבצעים את הסגירה ומכווינים את התנועה במקום.

כאמור, התושבים בעיר זועמים על התנהלות של ברקת ומאשימים אותו בניהול מאבק פוליטי על חשבון התושבים.

בתוך כך, עיריית ירושלים הודיעו בסוף השבוע האחרון על פיטוריהם של 170 עובדי ניקיון, זאת בעקבות הסכסוך המתמשך בין ראש העיר, ניר ברקת, לשר האוצר, משה כחלון. אלא שהבוקר נחשף בגל"צ כי ביום רביעי שעבר התכנסה הוועדה המופקדת על פטור ממכרזים בעיירה כדי לאשר את המשך העסקתם של שלושה יועצים חיצוניים לראש העיר, שעלותם למעלה מ-800 אלף שקלים בשנה.

מעבר לעלות ההעסקה המופרכת, העובדה כי ההחלטה על המשך ההעסקת היועצים התקבלה במקביל להודעה של ברקת על כך פיטורי עובדי הניקיון, גוררת ביקורת נוקבת במסדרונות ספרא.

"לציניות ולצביעות של ברקת אין גבול, ומתעלם לחלוטין מהמלצות מבקר המדינה להפסיק להפעיל את הוועדה העוקפת מועצה שהוא המציא…בזמן שהוא מפטר מאות עובדים חיוניים לכלל הציבור, הוא מאשר לעצמו יועצים חדשים בלשכה שלו", תקפה וורטון, "תושבי העיר נדרשים לשלם את הארנונה הגבוהה במדינה, בעוד שהוא לוקח את הכספים האלה ומשקיע אותם בטובת העתיד הפוליטי שלו", מסרה חברת מועצת העיר, לורה וורטון.

בכירים במשרד האוצר הצטרפו גם הם למתקפה נגד ברקת. "ברקת ממשיך את חגיגת היועצים והבזבוזים במסגרת המסע הפוליטי האישי שהוא מנהל למען עצמו. לברקת כבר מזמן לא אכפת מירושלים או מאזרחיה, אכפת לו רק מברקת. לא נאפשר לו להמשיך ולהתעמר בעובדים החלשים ביותר ולנהל משא ומתן על גבם בזמן שחגיגות השכר בלשכתו תופחות ומגיעות לממדים עצומים. משרד האוצר גם הפעם יעמוד לצד העובדים החלשים וידאג לאינטרס הציבורי", הם מסרו לכתב גל"צ, מיכאל שמש.

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עקב היעדר סיוע של משרד האוצר לירושלים נאלצת העירייה לקצץ בכל פעולותיה. תקציב היועצים שצוין קוצץ גם הוא ב-75% והוגבל בזמן. לצערנו משרד האוצר עסוק בימים האחרונים בתעלולים תקשורתיים ובזריית חול בעיניים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. ללא שום קשר שלי מי כאן צודק ראש העיר או משרד האוצר … מה שבטוח הוא שהתושבים משלמים מס ארנונה גבוה ומצפים לשירות בסיסי של פינוי הזבל. שביתה באגף התברואה היא פשוט גזל מחפיר של כספי התושבים. האם יעלה על הדעת שהיינו שוכרים בכספנו חברת ניקיון והיינו משלמים להם עבור ימי שביתה ? אני חושב שאם המצב הזה יימשך צריך לבצע תביעה ייצוגית נגד העיריה או לחילופין לעשות שביתת מסים !!! פשוט לארגן אתר אינטרנט ולגייס כמה אלפים שיבטלו את הוראות הקבע שלהם לעיריה ואז נראה אותם… מדוע האזרחים הופכים להיות קרבן של מלחמת ביריונים ???

    יונתן יוגב |
    הגב