תושבי רחובות מתנגדים למקוה טהרה בשכונה • המועצה הדתית: אין שטחים אחרים • מחר בג"ץ ידון בעתירה לאפשר את בניית המקוה • העיריה: לא הצטרפה לעתירת המועצה הדתית לבג"צ

מחר יתקיים בבג"ץ הדיון בעתירת המועצה הדתית ברחובות, המבקשת להתיר לה לבנות מקוה טהרה בלב העיר רחובות, זאת לאחר מאבק תושבי השכונה ודיירי שדרות חן בעיר רחובות. בית המשפט המחוזי אסר על הקמת מקוה טהרה בלב שכונה חילונית, לאחר שהתושבים טענו כי השטח למקוה יועד במקורו לבניית גני ילדים.

בפסיקת בית המשפט המחוזי ננזפו המועצה הדתית והעיריה על השתלשלות האירועים שהובילו לשינוי יעוד הקרקע מציבורי למען השכונה ולהפיכתו לשטח לבנית מקוה.

מחר כאמור ידון בג"ץ בעתירה שהגישה המועצה הדתית, העיריה מצדה לא הצטרפה לעתירה, במועצה הדתית מביעים תקווה כי בג"ץ ישנה את פסיקת המחוזי בעניין זה.

לקראת הדיון בבית משפט העליון אומר חבר מועצת העיר אמיר ירון: "לא כופים הקמת מקוה בשכונה חילונית בניגוד לעמדת התושבים, זו צריכה להיות החלטת בית המשפט העליון שידון ביום שני הקרוב בערעור של המועצה הדתית. הגיע הזמן להוריד את הנושא מסדר היום גם אם מספר רבנים חושבים אחרת. אני מאחל לתושבי שדרות חן הצלחה בדיון המשפטי. הצלחה שלהם היא הצלחה של כל תושבי רחובות."

אתר קוקר יביא מחר את החלטת בג"ץ בנושא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.