תושבי רמת בית שמש מגבים את המשטרה: "נמאס. הגיע הזמן להעמיד את הקיצוניים במקום"

המעצרים שביצעה הלילה המשטרה ברמת בית שמש זוכים לגיבוי מצד תושבי השכונה שמייחלים לכך שהמשטרה תשים סוף להתפרעויות האלימות במקום. "כמה עשרות קיצוניים הפכו את השכונה הזאת לג'ונגל. כל כמה ימים הם מוצאים סיבה אחרת להפגין ומשבשים את החיים התקינים של התושבים"

התושבים בעד המשטרה: גל המעצרים לפנות בוקר ברמת בית שמש מביא את תושבי השכונה להביע תמיכה בפעולות המשטרה. התושבים, שנאלצים להתמודד עם שגרה של מחאות אלימות והפגנות מקווים שהמשטרה "החליפה דיסקט" בכל הקשור לטיפול בתופעות האמורות.

ח', תושב השכונה ואב ל7 ילדים מספר ל'קוקר' על נזקי ההפגנות. "אנחנו מתגוררים בשכונה קרוב לעשר שנים ונאלצים פעם אחר פעם להתמודד עם הפגנות מתחת לבית בכל פעם מסיבה אחרת…זה לא רק הפרת השגרה אלא גם ההשלכות של זה. גם כמה ימים אחרי ההפגנה הנזקים ניכרים בשטח בכל הקשור לתשתיות, פחים וכיו"ב".

ח' מוסיף: "קשה מאוד לצאת נגד הבריונים הללו ואנחנו מקווים שהמשטרה תעשה את העבודה. מגיעה לנו קצת שלווה".

י', המתגורר אף הוא בסמוך טוען כי עד היום המשטרה התרשלה בכל הקשור לטיפול בהתפרעויות. "במשטרה הסתכלו על הרחובות שלנו כאקס טריטוריה. מבחינתם כל עוד הבלאגנים לא יוצאים החוצה – הם לא מתערבים. מי שסבל בינתיים זה התושבים".

בוידאו: ההתפרעויות שהובילו למעצרים

"אני מקוה שעכשיו המשטרה סופסוף תקח את הענין ברצינות ותשים סוף להשחתה והונדליזם".

כזכור, המשטרה עצרה הלילה ששה חרדים המתגוררים בעיר בחשד להתפרעות חמורה במהלך הפגנה אלימה שהתרחשה בעיר בערב פסח האחרון.

הששה משתייכים לקיצוניים שבחוגי נטורי קרתא ומכונים "סיקריקים".

בעקבות המעצרים נרשמות הבוקר ברחבי העיר הפרות סדר והתפרעויות במספר מוקדים. כוחות גדולים של משטרה נמצאים בסמוך למוקדי האירועים.

מהמשטרה נמסר: במהלך הלילה עצרו השוטרים 4 גברים יהודים בבית שמש החשודים בהפרות סדר בעיר, בהם גם אדם החשוד בגרימת נזק והפיכת ניידת משטרה ביום 22.4.16, עת הגיעו השוטרים לסייע לאזרחית שדיווחה על אלימות במשפחה ברמת בית שמש.

בתמונה: תוצאות ההתפרעות האלימה בערב החג. צילום: פלאש 90
בתמונה: תוצאות ההתפרעות האלימה בערב החג. צילום: פלאש 90

כאמור ביום 22.4.16 התקבל דיווח במוקד 100 אודות אלימות כלפי המודיעה ברמת בית שמש, שוטרים שהוזעקו למקום, החנו את ניידת המשטרה וניגשו למודיעה בביתה. במהלך הטיפול באירוע התגודדו מאות חרדים שהחלו להפר את הסדר ואף הפכו את ניידת המשטרה וגרמו לה נזק.

בהמשך לפעילות מודיעינית וחקירתית נעצרו הלילה 4 חשודים בהפרות הסדר בעיר וכאמור, אחד מהם חשוד גם בגרימת הנזק לניידת המשטרה.

העצורים הועברו לחקירה בתחנת בית שמש. החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

המשטרה מבהירה כי תנקוט בנחישות ותבצע אכיפה מוקפדת כלפי גורמים קיצוניים במגזר החרדי המפרים את הסדר הציבורי בשכונת רמת בית שמש, פוגעים באיכות חיי התושבים, ביטחונם ומרקם חייהם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.