תושבת טייוואן נחשפת ליהדותה בזכות הכיפה שנפלה

נתנאל איזק יצא עם משלחת ישראלית לטייוואן והוא חוזר עם רשמים מפתיעים אותם הוא מספר לשר השמחה עמי מימון בתכנית 'חידודון' ברדיו 'קול ברמה'. האזינו

נתנאל איזק יצא עם משלחת ישראלית לטייוואן והוא חוזר עם רשמים מפתיעים אותם הוא מספר לשר השמחה עמי מימון בתכנית 'חידודון' ברדיו 'קול ברמה'.

"כבר שבוע וחצי שאני נוכח במשלחת ישראלית בטייוואן עם נציגים מ22 מדינות שונות" אומר נתנאל איזק לעמי מימון בתכנית 'חידודון' ברדיו 'קול ברמה'. "לקראת סוף הביקור שם ניגש אליי בחור נוצרי בשם חוסה המתגורר בגואטמלה וסיפר לי עד כמה במדינתו מעריצים את היהודים ככלל ואת ישראל בפרט עד כדי כך שבכל יום ראשון בכנסייה הם קוראים פרקים מספר התהילים ושרים שירים מהמקורות היהודים ובכלל באופן כללי הם מתפללים מדי יום להצלחת מדינת ישראל והעם היהודי.
השיר האהוב עליו אגב הוא ״שלום עליכם מלאכי השרת מלאכי עליון״ מספר איזק.

"הוא לא היחידי" ממשיך איזק ומספר, "כל הביקור באו אלי אנשים, ורצו להצטלם איתנו ועם דגלי ישראל, אבל יש לי סיפור מרתק ממש שקרה לי שם, באחד מן המקומות שהיינו, נפלה לי הכיפה והתגלגלה לרגלי בחורה שהרימה את זה מתוך נימוס וכשראתה אותי שאלה אותי אם אני יהודי אמרתי לה שכן ואז היא אמרה לי שיש לה בבית תמונה של סבא שלה עם כיפה על הראש והיא אמרה לו שהוא יהודי ואמא שלה (הבת שלו) היא יהודיה אבל היא נוצריה הסברתי לה שהיא לא נוצריה אלא יהודיה והיא היתה איתנו בשבת ראתה מה זה קידוש מה זה נרות שבת ואפילו רשמנו אותה ללימודי יהדות בארה"ב". מספר איזק למימון בקול ברמה.

האזינו לראיון המלא:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.