תושב בני ברק שעבד עם המחבל: "דיבר הרבה על דאע"ש"

ישראלי שעבד במחסן בעיר חרדית במרכז הארץ עם המחבל מב"ש מספר לחדשות 2 Online על אדם שקט וחייכן, אך "הוא היה מאמין מאוד, אני חושב שזה משהו דתי קיצוני". הוא תמך באידיאולוגיה הדתית של דאע"ש, אבל לא אמר 'אני ארצח'. הוא אף פעם לא השתמש בכאלה מילים".

כמה שעות לאחר הפיגוע ברצחני בתחנה המרכזית בבאר שבע הולכת ומתבררת זהותו של המחבל, ששאב את הרעיון לרצוח מארגון דאע"ש.

המחבל מוהנד חליל סלם אלעוקבי, שביצע את הפיגוע בתחנה המרכזית בבאר שבע, עבד בעיר חרדית במרכז הארץ במפעל מפורסם,  יוני, תושב בני ברק שעבד יחד עמו, מספר לחדשות 2 Online כי מוהנד דיבר לעתים תכופות על דאע"ש, אך מדגיש שלא ניתן היה לצפות כי יחליט ביום מן הימים לרצוח יהודים.

"הוא היה הכי חייכן ותמיד אמר שלום, כנראה חטף קריזה", אומר יוני ביום שאחרי הפיגוע הקשה בו נרצח חייל צה"ל. "על דאע"ש הוא אמר שיום אחד יבואו ואראה אותם פה. הוא תמך באידיאולוגיה הדתית של דאע"ש, אבל לא אמר 'אני ארצח'. הוא אף פעם לא השתמש בכאלה מילים".

אלוקים עניין אותו, הוא היה מאמין מאוד ומתפלל. אני חושב שזה משהו דתי קיצוני", מספר עמיתו לשעבר לעבודה של המחבל. "ראיתי שהייתה קריאה של נציג דאע"ש לתושבי מזרח ירושלים, אולי זה נגע בו".

המחבל הבהיר בשיחותיהם כי יש לסיים את המאבק בין הצדדים. "בצוק איתן עבדנו יחד והיינו מדברים. הוא היה שואל אותי על ילדים הרוגים והיה נגד פיגועים", שחזר. "הוא דיבר איתי על הקטע של ההרוגים הישראלים ואמר שזה לא בסדר ושצריך שיהיה שלום".

נורי אלעוקבי, קרוב משפחתו של המחבל, סיפר על המניעים שהובילו אותו לבצע את הפיגוע. "בישראל לא כיבדו אותנו למרות שהיינו המשפחה הכי מכובדת בנגב", הוא סיפר. "דפקו אותנו ונישלו אותנו מכל דבר, אבל זה לא מצדיק מעשי אלימות".

במסגרת חקירת הפיגוע עצרו לוחמי הימ"מ של מרחב נגב והמחוז הדרומי והשב"כ בן משפחה של אלעוקבי, החשוד כי סייע לו לבצע את הפיגוע. מוצאה של אמו של המחבל מרצועת עזה ומעמדה בישראל ניתן לה מתוקף איחוד משפחות בעקבות נישואיה לאזרח ישראלי, ללא רקע ביטחוני קודם. חקירת הפיגוע נמשכת תחת צו איסור פרסום. ‎

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.